Nietypowa toaleta na poznańskiej uczelni. Gender-inclusive

i

Autor: Google Earth/ RSS Wydziału Anglistyki UAM Nietypowa toaleta na poznańskiej uczelni. "Gender-inclusive"

Nietypowa toaleta na poznańskiej uczelni. "Gender-inclusive"

2021-11-26 9:26

Nietypowe oznaczenie toalety pojawiło się na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Napis na drzwiach jest szeroko komentowany. O co chodzi? Wyjaśniamy w artykule.

Rada Samorządu Studentów Wydziału Anglistyki UAM poinformowała w swoich mediach społecznościowych o utworzeniu toalety gender-inclusive, czyli takiej dla osób, które nie czują się komfortowo podczas korzystania z łazienek z podziałem na płeć żeńską i męską. - Mogą z niej bezpiecznie korzystać wszystkie osoby, bez względu na swoją identyfikację płciową - tłumaczą przedstawiciele RSS. Toaleta przeznaczona jest dla wszystkich, bez względu na identyfikację płciową. Znajduje się ona tuż za salą 216 w Collegium Heliodori przy ulicy Grunwaldzkiej. - Mamy nadzieję, że jest to kolejny krok w kierunku polepszenia Waszego samopoczucia w murach naszej uczelni - dodaje RSS.

Przedstawiciele RSS odpowiedzieli w ten sposób na głosy studentów. W ten sposób z pewnością promują także tolerancję i różnorodność. - Super sprawa. Szacun - piszą internauci w komentarzach. A wam jak się podoba taki pomysł? Dajcie nam znać w poniższej sondzie.

Sonda
Czy toaleta gender-inclusive to dobry pomysł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE