Wykładowca UAM osierocił żonę i trójkę dzieci. "Świat rozsypał się na kawałki"

2021-09-16 9:42
Nie żyje młody doktor UAM. Zginął w tragicznym wypadku
Autor: SWFiS UAM Poznań Nie żyje młody doktor UAM. Zginął w tragicznym wypadku

Ta tragedia wstrząsnęła całą społecznością akademicką i sportową Poznania. W tragicznym wypadku zginął doktor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, trener i pasjonat sportu. 37-letni Mateusz osierocił żonę i trójkę dzieci. W internecie trwa zbiórka pieniędzy, która ma pomóc jego najbliższym.

Mateusz zginął w wypadku na autostradzie A2, do którego doszło 8 września 2021 roku. Był on dyrektorem Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM, który od lat związany był z floretem. Trenował także zawodników KU AZS UAM Poznań oraz Muszkieterów Warty Poznań. Ponadto był członkiem KS Warty Poznań i sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski florecistek. 37-latek pozostawił na świecie żonę Martę oraz dzieci: 10-letnią Helenkę, 8-letnią Janinkę i 6-letniego Feliksa, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. W związku z tym najbliżsi założyli zbiórkę pieniędzy, która ma choć trochę pomóc pogrążonym w żałobie. - Rodzina musi zmierzyć się teraz nie tylko z ogromnym bólem ale również z wieloma sprawami formalnymi, które tak trudno uporządkować w zaistniałych okolicznościach. Wyzwania, które rzuca los są często ponad siły i możliwości. Jednak wiara w ludzkie dobro, pomoc, potrafi dać nadzieję - czytamy na portalu zrzutka.pl.

Czytaj też: Czy to klątwa nad poznańskim UAM? Tragiczne wypadki kolejnych młodych naukowców. Szok!

Bliscy i znajomi rodziny podkreślają, że "Mateusz zawsze był blisko drugiego człowieka, chętny do pomocy, wspierający słabszych, bezinteresowny. Oddany każdej sprawie do końca, skromny, dobry, wrażliwy, uśmiechnięty...". Teraz liczą, że dobro wróci. - Pomóżmy Marcie i Dzieciom właściwie przeżyć czas żałoby. Zapewnijmy Im jak najlepszą opiekę specjalistów z różnych dziedzin życia. Sprawmy, by tematy przyziemne związane z ogromnymi wydatkami nie zaprzątały Im głowy - piszą znajomi.

Celem jest uzbieranie 200 tysięcy złotych. Z każdą godziną kwota cały czas rośnie, a ludzie pokazują wielkie serca. Jeśli ktoś chce wspomóc najbliższych Mateusza to może to zrobić TUTAJ.

Sonda
Wpłacasz pieniądze na różnego rodzaju akcje charytatywne?
Przeprowadzka tygrysów z Poznania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE