Złotów: Nastolatek uciekał pod osłoną nocy. "Nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania" [WIDEO]

2021-06-16 13:06
Złotów: Nastolatek uciekał pod osłoną nocy. Nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania [WIDEO]
Autor: KPP Złotów Złotów: Nastolatek uciekał pod osłoną nocy. "Nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania" [WIDEO]

Policyjny pościg na terenie powiatu złotowskiego. 17-latek, kierujący seatem, nie zatrzymał się do kontroli. Nieletni stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Udało się go zatrzymać po długim pościgu.

Do zdarzenia doszło w sobotę (12 czerwca) przed godz. 24:00. Policjanci zauważyli pojazd Seat Alhambra który poruszał się z dużą prędkością, a za jego kierownicą znajdował się mężczyzna który według ustaleń mundurowych, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

- Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli próbę zatrzymania pojazdu na osiedlu „za rzeką” w Złotowie, chcąc zweryfikować informację dotyczących kierowcy - opowiadają policjanci.

Kierowca nie miał zamiaru się zatrzymać. Kontynuował swoją ucieczkę w kierunku miejscowości Blękwit, gdzie zawrócił na rondzie i udał się w stronę  Zakrzewa.

- Chcąc uciec policjantom pojazd w mieście jak i poza nim, poruszał się z dużą prędkością, zjeżdżał na przeciwny pas ruchu, zajeżdżał drogę zmuszając inne pojazdy do hamowania i zjeżdżania z drogi - relacjonują mundurowi.

Pościg zakończył się w okolicach miejscowości Lipka, gdzie patrol zatrzymał uciekającego, zajeżdżając mu drogę. Po sprawdzeniu kierowcy okazało się, że jest to 17-letni mieszkaniec Złotowa, który nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a w pojeździe znajdowały się również dwie inne osoby nieletnie.

- Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że był on trzeźwy, nie potrafił jednak wytłumaczyć swojego zachowania - mówią policjanci.

Sprawa nieletniego zostanie przekazana do Sądu Rejonowego w Złotowie, który zdecyduje o dalszym losie młodego kierowcy bez uprawnień.

Nastolatek uciekał pod osłoną nocy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE