Duszniki: Policyjny POŚCIG za 23-latkiem! Wcześniej schował plecak w pustostanie [ZDJĘCIA]

2021-01-19 12:26
Duszniki: Policyjny POŚCIG za 23-latkiem! Wcześniej schował plecak w pustostanie
Autor: KPP Szamotuły Duszniki: Policyjny POŚCIG za 23-latkiem! Wcześniej schował plecak w pustostanie

Policyjny pościg za 23-latkiem w okolicach Dusznik w powiecie szamotulskim. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął uciekać. Udało się go zatrzymać dopiero po kilkunastu kilometrach. Dlaczego uciekał?

Do zdarzenia doszło w piątek (15 stycznia) około godz. 16:15. Policjanci z Dusznik zauważyli na ul. Szamotulskiej samochód marki Volkswagen Golf, który na widok policyjnego radiowozu przyspieszył.

- Kierujący tym samochodem nie był anonimowy dla miejscowych stróżów prawa, a jego zachowanie wzbudziło spore podejrzenia. Policjanci dali mu sygnał do zatrzymania samochodu, jednak kierujący nie reagował. Wręcz przeciwnie - podjął próbę ucieczki - relacjonuje mł. asp. Sandra Chuda z KPP Szamotuły.

Mężczyzna z Dusznik uciekał w stronę Wilczyny, gdzie do pościgu przyłączył się wezwany patrol ruchu drogowego. Mężczyzna ominął jednak radiowóz i pojechał dalej do Młynkowa, Kunowa, Sarbii, po czym wrócił do Kunowa.

- Pościg w panujących wówczas warunkach atmosferycznych nie był łatwy, ale policjanci nie poddali się i dzięki temu zatrzymali podejrzanego w Kunowie. Tam mężczyzna wybiegł z samochodu i chciał schować się w domu znajomych. To mu się jednak nie udało - dodaje mł. asp. Chuda.

23-latek tłumaczył policjantom, że uciekał, bo nie ma uprawnień do kierowania samochodem. Dodatkowo, samochód którym uciekał, miał przykręcone tablice rejestracyjne od innego samochodu. To jednak nie koniec problemów tego mężczyzny. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli woreczek z marihuaną.

- W związku z powyższym, mundurowi nabrali podejrzeń i przeszukali również jego miejsce zamieszkania oraz inne miejsca, w których mężczyzna mógłby ukryć więcej narkotyków. W trakcie prowadzonych czynności, funkcjonariusze ustalili, iż podejrzany mógł schować znaczną ilość nielegalnych substancji w pustostanie w okolicach Dusznik. Tam też znaleźli blisko 250 gramów różnego rodzaju narkotyków. W ukrytym w starej wędzarni plecaku znajdowały się m. in. amfetamina, metamfetamina, marihuana oraz tabletki ecstasy - wyjaśnia mł. asp. Chuda.

Mężczyzna przyznał, że nielegalne substancje należą do niego. Ostatecznie usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Za pierwsze z przestępstw grozi do 5 lat więzienia, za drugie do 10 lat. Policjanci wyjaśniają także pozostałe wykroczenia, takie jak jazda bez prawa jazdy i posługiwanie się utraconymi tablicami rejestracyjnymi.

Policyjny pościg w Grudziądzu. Kierowca miał sporo na sumieniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE