Poznań: Nastolatki weszły na Starą Babę. Ryzykowały ŻYCIE dla selfie

2021-01-18 7:55 bm
Poznań: Nastolatki weszły na lód, aby zrobić sobie zdjęcie! To była pułapka
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Poznań: Nastolatki weszły na lód, aby zrobić sobie zdjęcie! To była pułapka

Dramatyczne zdarzenie na terenie poznańskich Szacht. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na stawie Stara Baba znajdują się dwie nastolatki, które potrzebują pomocy. Znalazły się one w śmiertelnej pułapce.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę (17 stycznia) w godzinach popołudniowych. Na staw Stara Baba na Szachtach w Poznaniu weszły dwie nastolatki, które chwilę później potrzebowały pomocy.

- Policjanci z OPP Poznań ściągnęli dwie 16-latki z łamiącego się lodu na stawie, na Szachtach. Weszli do wody i pomogli dziewczynkom - przekazał mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Wielkopolskiej Policji.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", nastolatkom udało się wejść na platformie dla wędkarzy, która znajduje się na stawie. Niestety dookoła był popękany lód i nie miały jak wrócić na brzeg. Na szczęście w okolicach było wielu spacerowiczów, którzy usłyszeli wołanie o pomoc. Z ustaleń policji wynika, że nastolatki weszły na taflę, bo chciały zrobić sobie zdjęcie.

To nie jedyna przykra sytuacja na Szachtach, która miała miejsce w niedzielę. Nurkowie około południa wyłowili ze stawu ciało 21-letniego mężczyzny.

Policjanci z Poznania przestrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte akweny, ponieważ wydostanie się z przerębla jest ogromnym problemem. - Apel kierujemy jak co roku szczególnie do dzieci i młodzieży, ale także do osób dorosłych, sprawujących opiekę nad najmłodszymi. Zimą warto korzystać z zabawy na lodowiskach sztucznych, które są całkowicie bezpieczne - apelują policjanci.

GOPR w akcji, bo atakowała szczyt w szortach i biustonoszu. O co chodzi w górskim morsowaniu? Komentarz Adama Federa [WIDEO]