Złotów. Pijany 13-latek wskoczył do wody! To mógł być jego ostatni skok

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Złotów. Pijany 13-latek wskoczył do wody! To mógł być jego ostatni skok

Złotów. Pijany 13-latek wskoczył do wody! To mógł być jego ostatni skok

2022-07-08 12:03

Alkohol i wypoczynek na plaży to nie jest dobre połączenie. Tym bardziej jeśli ma się 13 lat! Nastolatek pod wpływem alkoholu postanowił wykąpać się w jeziorze Zaleskim w Złotowie. To mogło skończyć się tragicznie!

Do zdarzenia doszło w środę (6 lipca) około godz. 15:00. Dyżurny złotowskiej policji został powiadomiony przez ratowników WOPR o głośno zachowującej się grupie nastolatków na plaży przy jeziorze Zaleskim w Złotowie. - Z przekazanych informacji wynikało, że grupa osób siedzących na pomostach, krzyczy i zachowuje się niezgodnie z regulaminem kąpieliska. Część osób miała spożywać alkohol, przez co miała mieć problemy z poruszaniem się - relacjonuje mł.asp. Damian Pachuc ze złotowskiej policji.

Mundurowi na niestrzeżonej części plaży zastali dwie nieletnie dziewczyny oraz chłopaka, który chwilę wcześniej z pomostu wskoczył do wody! - W trakcie rozmowy z 13-latkiem, który skakał do wody, policjanci wyczuli silną woń alkoholu, miał on problemy z utrzymaniem równowagi i nie był w stanie wypowiedzieć się logicznie - mówi Pachuc.

Okazało się, że 13-latek ma w organizmie ponad promil alkoholu. W związku z tym został przekazany pod opiekę matce, a jego sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

Policjanci przypominają, że każde kąpielisko strzeżone, posiada swój regulamin, a korzystający z plaży mają obowiązek stosowania się do poleceń wydawanych przez ratownika. - W tym przypadku pomimo tego, że nieletni znajdowali się poza strzeżoną częścią, właściwa reakcja ratowników i troska o bezpieczeństwo wypoczywających na plaży, prawdopodobnie uratowały życie nieodpowiedzialnego nastolatka - mówi Pachuc.

Niestety niemal codziennie pojawiają się informacje o tym, że ktoś stracił życie w wodzie. Tylko od 1 kwietnia 2022 roku Komenda Główna Policji odnotowała 164 utonięcia.

Sonda
Czy piłeś kiedyś alkohol na plaży?
Poseł Franciszek Sterczewski jechał na rowerze po alkoholu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE