Zmuszali starszą kobietę do jedzenia wymiocin i polewali zimną wodą. Horror w Śremie

2021-06-01 13:38
Zmuszali starszą kobietę do jedzenia wymiocin i polewano zimną wodą. Horror w Śremie
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Zmuszali starszą kobietę do jedzenia wymiocin i polewano zimną wodą. Horror w Śremie

Straszna historia ze Śremu (woj. wielkopolskie). Policjanci zatrzymali trzy osoby, które psychicznie i fizycznie znęcały się nad 65-letnią kobietą. Szczegóły są naprawdę wstrząsające, a opisujemy je w poniższym artykule.

W poniedziałek (17 maja) Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona przez kuratora sądowego o psychicznym i fizycznym znęcaniu się nad 65-letnią śremianką, która jest nieporadna ze względu na stan psychiczny. Sprawą zajęli się policjanci, którzy ustalili, że pokrzywdzona zamieszkiwała ze swoją dalszą rodziną, która miała się nią opiekować. Okazało się, że od 2018 roku bliscy znęcali się nad nią psychicznie i fizycznie.

- Kryminalni zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że pokrzywdzonej zadawano uderzenia po całym ciele, wydzielano jej pożywienie, zabierano rentę, ograniczano korzystanie z łazienki i toalety, zmuszano do jedzenia wymiocin, wyrzucano z domu na podwórko, gdzie miała się rozbierać i była polewana zimną wodą - relacjonuje Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

To jednak nie wszystko. Zmuszano też seniorkę do spania w nieogrzewanym pomieszczeniu, brudnej pościeli lub na podłodze w kuchni.

- Kobieta chodziła w odzieży zabrudzonej fekaliami, zniszczonej i nieadekwatnej do panujących warunków atmosferycznych. Nad śremianką znęcano się też psychicznie. Miała ona być znieważana słowami uznanymi powszechnie za obelżywe i poniżana - dodaje Kasińska.

W związku ze sprawą zatrzymano 44-letnią kobietę i jej 51-letniego męża. Sąd zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt, a grozi im od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Ponadto decyzją prokuratura pod dozorem policji jest 19-letnia córka wymienionych, która również jest podejrzana o znęcanie się nad seniorką. Ma ona całkowity zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Ojciec znęcał się nad nią i rodziną. Uciekła z domu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE