Przeżyła horror w lesie pod Czerwonakiem. "Straciła przytomność i obudziła się po zmierzchu"

2020-12-08 13:02 bm
Przeżyła horror w lesie pod Czerwonakiem. Straciła przytomność i obudziła się po zmierzchu
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Przeżyła horror w lesie pod Czerwonakiem. "Straciła przytomność i obudziła się po zmierzchu"

Kilka dni temu dyżurny poznańskiej policji odebrał niepokojący telefon. Z funkcjonariuszami skontaktowała się kobieta, która zagubiła się w lesie pod Czerwonakiem. Dramaturgii dodawała fakt, że jest ona przewlekle chora, a chwilę wcześniej straciła przytomność.

Do zdarzenia doszło we wtorek (17 listopada). Około godz. 17:00 z policjantami skontaktowała się kobieta, która zabłądziła w lesie w rejonie Czerwonaka. Dyżur pełniła wtedy asp. Marta Raczyńska.

- Policjantka natychmiast nawiązała kontakt telefoniczny ze zdezorientowaną kobietą. Okazało się, że 27-latka choruje przewlekle i w każdej chwili jej stan zdrowia może ulec pogorszeniu. Asp. Raczyńska wiedziała, że liczy się każda minuta - informuje Marta Mróz z poznańskiej komendy.

27-latka w rozmowie z funkcjonariuszką oświadczyła, że jest bardzo zmęczona i osłabiona, ponieważ już kilka godzin błądzi po lesie.

- Okazało się, że dziewczyna weszła do puszczy w godzinach popołudniowych, tam straciła przytomność i obudziła się po zmierzchu w nieznanym jej miejscu - dodaje Marta Mróz.

Policjantka cały czas uspokajała kobietę i podtrzymywała rozmowę. Jednocześnie przekazywała informacje dotyczące orientacyjnego miejsca pobytu dziewczyny, kolegom z patrolu, którzy byli w drodze do lasu.

W trakcie rozmowy policjantka wywnioskowała, że zagubiona może znajdować się w rejonie Puszczy Zielonka. Poprosiła 27-latkę, aba nasłuchiwała dźwięku syren radiowozów lub błysku niebieskich świateł.

- W pewnym momencie, gdy policjantka usłyszała od kobiety, że ta w oddali słyszy dźwięki dobiegające z radiowozów poprosiła ją, aby włączyła latarkę w telefonie, dzięki której będzie widoczna dla mundurowych, którzy jej szukali - dodaje Mróz.

Po chwili policjanci z Murowanej Gośliny wśród drzew zobaczyli światło latarki i odnaleźli zaginioną. 27-latka otrzymała pomoc i szczęśliwie wróciła do domu.

Poradnik "Jak nie zgubić się w lesie"
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE