Zrobili STRASZNE rzeczy bezdomnym! "Stracili wszystko" [ZDJĘCIA]

2020-02-21 10:58 BM

Na terenie Grodziska Wielkopolskiego jest kilka pustostanów, w których przebywają osoby bezdomne. W jednym z nich doszło do wstrząsających rzeczy. Wtargnęło tam czterech mężczyzn w wieku od 27 do 38 lat z zamiarem zrobienia krzywdy bezdomnym!

Do zdarzenia doszło w niedzielę (16 lutego) około godz. 22:00. Do dyżurnego grodziskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o rozboju na osobach bezdomnych. Policjanci wstępnie ustalili, że czterech mężczyzn weszło do pustostanu, aby zaatakować przebywających tam bezdomnych.

- Zostali oni pobici, a następnie sprawcy zabrali im telefony komórkowe niewielkiej wartości oraz kilkaset złotych. Pokrzywdzeni zostali objęci pomocą lekarską - przekazali grodziscy mundurowi.

Funkcjonariusze wytypowali potencjalnych sprawców, których zatrzymano kolejnego dnia na terenie Grodziska Wielkopolskiego.

- Okazało się, że cała czwórka mężczyzn jest bardzo dobrze znana grodziskim policjantom z uwagi na swoje liczne wcześniejsze przewinienia. Prokurator Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim przedstawił im zarzut rozboju. Sąd na wniosek prokuratury wobec dwóch podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, a w stosunku do dwóch kolejnych sprawców orzekł dozór policyjny oraz bezwzględny zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi - dodają funkcjonariusze.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjant na piechotę złapał motorowerzystę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.