Boże ciało, corpus christi, procesja - pixabay

i

Autor: K_Dega - Pixabay

Boże Ciało 2020. Co to za święto? Czy jest dniem wolnym od pracy?

2020-06-10 6:24

Boże Ciało 2020. W czwartek, 11 czerwca, w całej Polsce będziemy świętować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to jedno z najważniejszych katolickich świąt, Tego dnia we wszystkich miastach w Polsce odbywają się procesje. Wiele osób zastanawia się, czy Boże Ciało jest dniem wolnym od pracy. Podpowiadamy.

Boże Ciało 2020. Kiedy wypada?

Boże Ciało jest świętem ruchomym. Obchodzone jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, czyli 60 dni po Niedzieli Wielkanocnej. W 2020 roku Boże Ciało wypada 11 czerwca.

Boże Ciało 2020. Tradycje oraz procesje

Boże Ciało jest świętem nakazanym. W tym dniu katolicy mają obowiązek uczestniczenia w mszy świętej oraz powstrzymania się od prac niekoniecznych. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest pamiątką przemiany chleba i wina w ciało i krew Chrystusa. Po uroczystej mszy świętej następują procesje, w których uczestniczą tłumy wiernych. Podczas pochodu, przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem oraz krzyż.

Czy Boże Ciało 2020 jest wolne od pracy?

Boże Ciało jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Wynika to z ustawy, która zawiera katalog 13 dni wolnych w ciągu roku. Boże Ciało wypada zawsze w czwartek i wielu pracowników bierze urlop w piątek, następujący po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Co za tym idzie mogą się cieszyć długim weekend czerwcowym.

 

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Coraz więcej żubrów w Zachodniopomorskiem