Które sklepy będą czynne w święta?

i

Autor: pixabay.com

Boże Ciało 2020. Które sklepy będą czynne w Radomiu?

2020-06-11 8:30

Czy sklepy będą otwarte w Radomiu w Boże Ciało? W czwartek, 11 czerwca, katolicy obchodzą Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to dzień zaznaczony w kalendarzu na czerwono. Oznacza to, że jest to dzień wolny od pracy. Podczas tego dnia ustawowo obowiązuje zakaz handlu, czyli markety oraz centra handlowe będą nieczynne. Ale czy zakaz handlu obejmuje wszystkie sklepy?

Gdzie zrobimy zakupy w Boże Ciało? Które sklepy będą otwarte?

Boże Ciało jest jednym z kilkunastu świąt w roku, które ustawowo są dniami wolnymi od pracy. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na pewno zakupów w Radomiu nie zrobimy w centrach handlowych oraz w dużych sklepach typu Lidl, Biedronka, Kaufland czy Aldi. Dobrą opcją na zakupy tego dnia będą stacje benzynowe lub małe osiedlowe sklepy, gdzie za ladą stanie właściciel. Mogą również być otwarte m.in. niektóre sklepy sieci "Żabka".

ZOBACZ TAKŻE: Boże Ciało 2020. Co to za święto? Czy jest dniem wolnym od pracy?

Boże Ciało 2020. Tradycje oraz procesje

Boże Ciało jest świętem nakazanym. W tym dniu katolicy mają obowiązek uczestniczenia w mszy świętej oraz powstrzymania się od prac niekoniecznych. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest pamiątką przemiany chleba i wina w ciało i krew Chrystusa. Po uroczystej mszy świętej następują procesje, w których uczestniczą tłumy wiernych. Podczas pochodu, przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem oraz krzyż.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Matury w Zielonej Górze