Jak sobie radzić z wysokimi temperaturami? 6 sposóbów na walkę w upałami!

2020-08-11 8:34 Magdalena Król
Jak sobie radzić z wysokimi temperaturami? 6 sposób na walkę w upałami!
Autor: freestocks.org/pexel.com

Ostatnie dni w Radomiu są bardzo gorące. Codziennie na termometrach widzimy ponad 30°C. W trakcie dnia upał jest trudny do zniesienia , szczególnie dla dzieci i seniorów. Jak radzić sobie z wysokimi temperaturami? Podpowiadamy. Sprawdź!

Wiele osób lubi lato, jednak w nadmiarze może być męczące. Od kilku dni w Radomiu termometry wskazują ponad 30 stopni, a w słońcu nawet dużo więcej. Wyjście na zewnątrz nie zawsze należy do przyjemności, a chwile orzeźwienia nadchodzą dopiero wieczorem. W centrum miasta upały bywają często jeszcze bardziej uciążliwe z powodu dużej ilości betonu i niewielkiej ilości zieleni. Jednak musimy sobie radzić z upałami, które w nadmiarze mogą być nieco uciążliwe, a nawet groźne dla zdrowia. A jak sobie z tym radzić? Podpowiadamy! Jak zadbać o siebie i najbliższych w trackie upałów. Te wskazówki przekazał nam Mariusz Wielocha, ratownik z radomskiego pogotowia.

  • Pamiętajmy, aby nie wychodzić bez potrzeby z domu, a jeśli już wyjdziemy starajmy chować się w cieniu.
  • Pamiętajmy o nakryciu głowy
  • Pamiętajmy wypiciu dużej ilości płynów. To ma być od 2 do 3 litrów w ciągu doby
  • Musimy też pamiętać o tym, żeby przede wszystkim chronić osoby starsze i dzieci.
  • Pamiętajmy o tym, żeby nie spożywać alkoholu w tych dniach. Alkohol powoduje nadmierną potliwość, która może doprowadzić do szybkiego odwodnienia naszego organizmu.
  • Pamiętajmy też o zdrowym rozsądku, jeśli chodzi o poruszanie się w najbliższych dniach, bo słońce może być dla nas w szkodliwe.
Pies uwięziony na balkonie w upał!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.