Kameralne Lato 2020. Pierwsze spotkania i warsztaty za nami! [ZDJECIA]

2020-08-11 11:30 Magdalena Król

W poniedziałek, 10 sierpnia, w ramach festiwalu Kameralne Lato na placu przed Urzędem Miasta w Radomiu odbył się warsztat praktyczny „Realizacja obrazu filmowego” oraz pokaz sprzętu filmowego. W warsztatach biorą udział młodzi ludzie z Polski, z Niemiec, Austrii, Włoch oraz Hiszpanii.

Festiwal "Kameralne Lato" na dobre zadomowił się już w Radomiu. W tym roku będzie to 13. edycja projektu filmowego dla młodych twórców. Jest to jedna z największych cyklicznych imprez filmowych w kraju. Od początku festiwalu jego częścią integralną są warsztaty filmowe, w czasie których młodzi twórcy pod okiem znanych twórców filmowych przechodzą pełną drogę realizacji filmów: od scenariusza, przez montaż, aż do uroczystej prezentacji filmu fabularnego.

Zadania uczestników warsztatów to: stworzenie koncepcji, scenariusza i zrealizowanie filmu o charakterze profilaktycznym.

- Moja grupa wylosowała temat związany z mową nienawiści. W tym momencie jesteśmy na etapie prac koncepcyjnych. Naszym zdaniem ta praca na początku jest bardzo ważna. Zastanawiamy się, czym jest mowa nienawiści. Czy gest niewerbalny też może być częścią mowy nienawiści. Chcemy, żeby nasz przekaz był silnie perswazyjny, by trafił on do jak największej grupy osób. Tworzenie kampanii społecznej w międzynarodowej grupie mają ogromną moc. W naszej ekipie są osoby z Francji, Włoch czy Hiszpanii. Każdy ma swoje doświadczenia i inne przemyślenia na ten temat. Nasze społeczeństw są różne. Jedne kraje mają problemy z pewnymi zachowaniami, inne mają to za sobą. Możemy zatem dyskutować, jak wygląda to w innych krajach - mówiła Anna Morawiec, jedna z opiekunek grup warsztatowych.

Kolejny dzień Kameralnego Lata to m.in. panel dyskusyjny poruszający ważny temat hejtu w Internecie oraz kino samochodowe. Poniżej znajduje się harmonogram wydarzeń:

WTOREK, 11 SIERPNIA 2020

13:00 - 15:30
Mazowiecki Program Profilaktyki Społecznej
panel dyskusyjny HEJT I MOWA NIENAWIŚCI W INTERNECIE
prowadzenie: Jarosław Jaworski
Komenda Wojewódzka Policji z Siedzibą w Radomiu, ul. 11-go Listopada 37/59

17:00 - 18:30
AKADEMIA ZAWODOWCÓW - wykład otwarty
„Zawód Aktor - od akademii teatralnej do zdobycia pierwszej roli”
prowadzenie: Marek Braun
ŁAŹNIA - Radomski Klub Środowisk Twórczych, ul. Żeromskiego 56

21:00 - 22:45
KINO SAMOCHODOWE plenerowy pokaz filmowy
„FARGO” reż. Ethan Coen, Joel Coen
ul. Andrzeja Struga 60C

Syn Martyniuka obraża legendę TVN

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.