Komunikaty głosowe w autobusach miejskich. Będą przypominać o obowiązku zakrywania ust i nosa

2020-08-10 13:12 Magdalena Król
Komunikaty głosowe w autobusach miejskich. Będą przypominać o obowiązku zakrywania ust i nosa
Autor: MZDiK w Radomiu Komunikaty głosowe w autobusach miejskich. Będą przypominać o obowiązku zakrywania ust i nosa

Od poniedziałku, 10 sierpnia, w autobusach komunikacji miejskiej w Radomiu usłyszymy komunikaty głosowe, które będą przypominać pasażerom o obowiązku zakrywania ust i nosa. Straż Miejska w Radomiu nadal kontroluje autobusy i wlepia mandaty, osobom, które nie noszą maseczki bądź przyłbicy.

Od poniedziałku w autobusach komunikacji miejskiej usłyszymy komunikaty głosowe przypominające o zakrywaniu ust i nosa. Jak informuje Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Drug i Komunikacji w Radomiu, to kierowcy wszystkich operatorów będą zobowiązani, aby kilka razy w ciągu jednego kursu puszczać wiadomość głosową. Ponadto komunikaty wyświetlają się także na tablicach Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

- W okresach, gdy na przystankowych tablicach Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej oraz na dolnych paskach monitorów w autobusach nie ma akurat komunikatów o bieżących zmianach, które dotyczą tras linii lub rozkładów, emitowana jest informacja przypominająca o konieczności noszenia maseczek. Można o tym też przeczytać na kartkach naklejonych na drzwiach każdego pojazdu komunikacji miejskiej - powiedział Dawid Puton.

Przypomnijmy, że od ubiegłego tygodnia strażnicy miejscy kontrolują autobusy miejskie i sprawdzają, czy pasażerowie zakrywają usta oraz nos. Osoby, które tego nie zrobią mogą zostać ukarane wysokimi mandatami.

Niecodzienny widok. Z tych cegieł zbudowano zamek w Tarnowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.