Koronawirus. Druga ofiara koronawirusa w Radomiu. Kim był pacjent?

2020-03-24 11:33 MK
Koronawirus. Kolejna ofiara koronawirusa w Radomiu. To 79-letni pacjent
Autor: Anna Wróblewska/UM Radom Koronawirus. Kolejna ofiara koronawirusa w Radomiu. To 79-letni pacjent

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zmarł drugi pacjent zakażony koronawirusem. To 79-letni mieszkaniec gminy Odrzywół, który na oddział obserwacyjno-zakaźny trafił z szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Pacjent miał choroby współistniejące.

Jak informuje na swoim Facebookowym profilu Radosław Witkowski, prezydent Radomia, zmarł drugi pacjent zakażony koronawirusem. To 79-letni mieszkaniec gminy Odrzywół, który na oddział obserwacyjno-zakaźny trafił ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą.

Aktualnie w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przebywa 13 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. 13 kolejnych osób w szpitalnych izolatkach czeka na wyniki testów.

- Wiem, że pogoda sprzyja spacerom, ale jeszcze raz apeluję do wszystkich o to, aby w miarę możliwości pozostać w swoich domach. To bardzo ważne, abyśmy byli odpowiedzialni i zapobiegali rozprzestrzenianiu się koronawirusa - apeluje prezydent Radomia.

CZYTAJ TAKŻE >>> TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!
CZYTAJ TAKŻE >>> Czy przyjście lata zatrzyma koronawirusa?
CZYTAJ TAKŻE >>> Jak można zarazić się koronawirusem z Chin?

Przypomnijmy, pierwszą ofiarą koronawirusa w Radomiu to 43-letni mieszkaniec gminy Radzanów (pow. białobrzeski). W poniedziałek, 16 marca, mężczyzna trafił na Oddział Obserwacyjno-Zakaźny szpitala przy ul. Tochtermana w Radomiu, jako pierwszy pacjent z potwierdzonym tam zakażeniem COVID -19. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia, został przeniesiony na OIOM. Mężczyzna był kierowcą z PKS w Grójcu.

KoronawirusRaport: Szczecin 24.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.