Koronawirus. Kierowca PKS z Grójca nie żyje, osierocił dwoje dzieci. Był uśmiechnięty i pomocny

i

Autor: archiwum se.pl

Koronawirus. Kierowca PKS z Grójca nie żyje, osierocił dwoje dzieci. "Był uśmiechnięty i pomocny"

2020-03-22 22:54

W niedzielę, 22 marca w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zmarł 43-letni Józef T., który był zakażony koronawirusem. Był kierowcą autobusu PKS z Grójca. Kilka dni przed śmiercią rozmawiał z kolegami i zapewniał, że wszystko będzie dobrze. Kilkadziesiąt godzin później zmarł w szpitalu.

- Na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Opieki Medycznej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego zmarł pacjent zakażony koronawirusem - poinformowała Elżbieta Cieślak, rzecznik lecznicy. Został on przyjęty do szpitala jako pierwszy pacjent z potwierdzonym zakażeniem COVID-19. 43-letni mieszkaniec gminy Radzanów (pow. białobrzeski) przebywał początkowo na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym, a następnie, ze względu na pogarszający się stan zdrowia, został przeniesiony na OIOM - dodała rzeczniczka placówki.

Jak ustalił korespondent Super Expressu, mężczyzna był kierowcą w PKS w Grójcu. Najczęściej obsługiwał trasę z Warszawy do Białobrzegów. W poprzednim tygodniu zgłosił się do lokalnej przychodni zdrowia, był przeziębiony, miał gorączkę i bardzo źle się czuł.

Gdy stan zdrowia nie poprawiał się, pojechał on do najbliższego oddziału zakaźnego, gdzie został poddany testom na koronawirusa i odesłany do domu. W poniedziałek karetka pogotowia przetransportowała go do szpitala w Radomiu. W środku tygodnia mężczyzna rozmawiał ze swoimi kolegami przez telefon.

W niedzielę poinformowano o śmierci mężczyzny. Jak przekonują mieszkańcy miejscowości, z której pochodził - był zawsze pogodny, uśmiechnięty, sympatyczny i pomocny.

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przebywa obecnie 10 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 13 oczekuje w szpitalu na wyniki badań.

Koronawirus w Polsce. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj dlaczego mycie włosów to także profilaktyka koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Super Raport 20 marca 2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE