Koronawirus. Szydłowiec w strefie czerwonej! CAŁA POLSKA w strefie żółtej!

2020-10-08 15:25 Rafał Strzelec
Koronawirus. Szydłowiec w strefie czerwonej! CAŁA POLSKA w strefie żółtej!
Autor: szydłowiec.pl/pixabay

Powiat szydłowiecki oraz otwocki z województwa mazowieckiego znalazły się na liście czerwonych stref opublikowanej przez Ministerstwo Zdrowia. Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że cała Polska znajdzie się teraz w strefie żółtej. Jakie będą obostrzenia w poszczególnych strefach? Sprawdź na se.pl.

Koronawirus w Polsce. Powiat szydłowiecki w strefie czerwonej

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów żółtych i czerwonych w naszym kraju. Jak czytamy mamy obecnie w Polsce jest 38 czerwonych miast i powiatów. Natomiast pozostała część kraju została oznaczony jako strefa żółta. Wśród powiatów czerwonych znajdują się dwa z woj. mazowieckiego: to powiaty szydłowiecki i otwocki. Jakie będą obowiązywały tam obostrzenia?

>>> Żółta strefa w CAŁEJ POLSCE! Nowe strefy czerwone i MAŁY LOCKDOWN od 10.10.2020

Zakaz organizacji kongresów, targów czy wydarzeń kulturalnych. Kina mogą być zapełnione do 25 proc. przewidzianych miejsc (w pozostałych miejscach to 50 proc.). Wydarzenia sportowe muszą odbywać się wyłącznie bez publiczności. Dozwolone jest organizowanie wesel z limitem gości weselnych do 50 osób. Konieczne jest natomiast noszenie maseczek maseczek w przestrzeni publicznej. Są także większe restrykcje, jeśli chodzi o liczbę pasażerów w transporcie publicznym.

>>> Szczegółowe informacje o restrykcjach w strefie czerwonej są TUTAJ!

Z kolei w pozostałych powiatach, gdzie są żółte strefy, obowiązują:

  • wydarzenia kulturalne: z udziałem 25% publiczności w przestrzeni zamkniętej; max. 100 osób w plenerze; 25% zajętych miejsc w kinach
  • max. 75 gości podczas imprez okolicznościowych
  • zgromadzenia do 150 osób - odległość między różnymi zgromadzeniami min. 100 metrów
  • 1 osoba na 4 m kw. w restauracjach
Pijak rozbił się na stacji paliw przy autostradzie A2
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE