Koronawirus. Uciekła ze szpitala na Józefowie. Okazało się, że jest zakażona

2020-08-05 14:29 Magdalena Król
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu
Autor: Paweł Dąbrowski Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu

Z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu uciekła pacjentka. Do lecznicy zgłosiła się z kaszlem oraz objawami duszności. Gdy do placówki trafił wyniki kobiety narodowości bułgarskiej okazało się, że jest zakażona koronawirusem.

Sytuacja miała miejsce w niedzielę, 26 lipca, późnym wieczorem. Jak podaje Radio Plus Radom, do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zgłosiła się kobieta narodowości bułgarskiej, która skarżyła się na kaszel oraz duszności. Pacjentka miała pobrany wymaz, a na jego wynik czekała w izolacji. Kobieta opuściła szpital dwa dni później, jednak nikogo o tym nie poinformowała.

- Pracownicy SOR powiadomili o całym zdarzeniu policję. 29 lipca w godzinach rannych do szpitala dotarł wynik badania w kierunku SARS-CoV-2. Był pozytywny. Szpital ponownie skontaktował się z policją, informując funkcjonariuszy o wyniku badania kobiety. Zawiadomiono również Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. – mówiła w rozmowie z Radiem Plus, Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Po zgłoszeniu na policję, udało się ustalić miejsce pobytu kobiety. Wezwano również pogotowie ratunkowe, jednak odmówiła przewiezienia do szpitala, bo jak sama przekazała, czuje się dobrze.

W środę, 5 sierpnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 640 osobach zakażonych koronawirusem, w tym 86 w województwie mazowieckim.

Motocyklista pędził 240 km/h na DK 86

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.