Koronawirus w Polsce. Czternastu pracowników szpitala w Przysusze jest zakażonych!

2020-06-23 13:04
Koronawirus w Polsce. Czternastu pracowników szpitala w Przysusze jest zakażonych!
Autor: pixabay.com Koronawirus w Polsce. Czternastu pracowników szpitala w Przysusze jest zakażonych!

Czternastu pracowników szpitala w Przysusze jest zakażonych koronawirusem, w tym jedna osoba z laboratorium, a druga z pracowni rentgenowskiej. Te dwie osoby pochodzą z powiatu opoczyńskiego i tam są prowadzone przez sanepid.

Przypomnijmy, że pierwszy przypadek wykrycia koronawirusa u pracownika szpitala w Przysusze wykryto w Boże Ciało. Okazało się, że ta osoba mogła mieć kontakt z kolejnymi pracownikami szpitala.

- Postanowiliśmy przebadać wszystkich naszych pracowników, nie ma ich tak dużo w naszym szpitalu. Do tej pory przeprowadziliśmy 150 testów – powiedziała w rozmowie z Echem Dnia doktor Julian Wróbel, dyrektor Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przysusze.

Jak informuje Echo Dnia, testy potwierdziły, że zakażeni są również pracownicy pododdziału neurologii oraz laboratorium analitycznym szpitala. W środę, 24 czerwca, będzie wiadomo, czy kolejne osoby, od których wzięto próbki, są zarażone, czy nie.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Dr Ewa Pietrzyk-Zieniewicz: Hołownia jedzie po bandzie, a wybory to nie show [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE