Koronawirus w Polsce. W Grójcu już działa punkt TEST&GO dla pracowników sezonowych

2020-05-28 13:31 MK
Koronawirus w Polsce. W Grójcu już działa punkt TEST&GO dla pracowników sezonowych
Autor: Starostwo Powiatowe w Grójcu Koronawirus w Polsce. W Grójcu już działa punkt TEST&GO dla pracowników sezonowych

W Grójcu już działa punkt TEST&GO dla pracowników sezonowych w rolnictwie, którzy pochodzą z zagranicy. Punkt jest czynny od czwartku, 28 maja, w godzinach 9.00-18.00. Osoby, które będą poddawane badaniu muszą mieć przy sobie paszport.

Mobilny Punkt Poboru Wymazów jest tworzony we współpracy Zarządu Powiatu Grójeckiego z żołnierzami 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im Rotm. Witolda Pileckiego i mieści się na terenie należącym do powiatu grójeckiego - boisko przy Zespole Szkół im Armii Krajowej Obwodu Głuszec- Grójec przy ul. Piotra Skargi 12. Punkt TEST&GO jest przeznaczony dla zagranicznych pracowników sezonowych, którzy przybyli do Polski po 18 maja 2020 roku i zostali zarejestrowani przez pracodawcę w KRUS-ie.

Jak czytamy na stronie Starostwa Powiatowego, powiat grójecki zapewnił utwardzenie terenu destruktem, nowe oświetlenie LED, doprowadził energię elektryczną oraz oznakował teren. Natomiast namioty oraz obsługę zapewnia WOT. Wymazy będą pobierane od osób bezpośrednio z samochodów, którymi przyjadą pracownicy sezonowi.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Maseczki nieobowiązkowe. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 45

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.