Koronawirus Mazowieckie. Mocne słowa dyrektorów szpitali. "Kraj się nie przygotował. Nie ma lekarzy"

2020-10-16 16:59 ToM
Mocne słowa dyrektorów szpitali na Mazowszu. Kraj NIE PRZYGOTOWAŁ SIĘ na pandemię!
Autor: Parentingupstream/Pixabay Mocne słowa dyrektorów szpitali na Mazowszu. Kraj NIE PRZYGOTOWAŁ SIĘ na pandemię!

Podczas piątkowej wideokonferencji zorganizowanej przez samorząd woj. mazowieckiego dyrektorzy szpitali nie przebierali w słowach, oceniając przygotowanie do pandemii. Chodzi przede wszystkim o niewystarczającą liczbę miejsc w izolatoriach i braki kadrowe. - Kraj nie przygotował się na pandemię. Nie ma lekarzy, odczynników i lekarstw. Uważam, że przy dużych szpitalach powinno się budować hale, a nie, jak w Lombardii, rozsiewać pacjentów covidowych po małych szpitalach - alarmuje Jarosław Rosłon, dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego.

Samorząd województwa mazowieckiego zorganizował w piątek konferencję, podczas której dyrektorzy szpitali omawiali najważniejsze problemy i wyzwania, przed którymi stają w związku z pandemią koronawirusa w Polsce. Medycy zmagają się z brakami sprzętowymi i kadrowymi.

- Sytuacja jest coraz poważniejsza i wymaga natychmiastowych kroków ze strony wojewody, NFZ i ministerstwa zdrowia - apeluje marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Poważnym problemem stało się zorganizowanie izolatoriów w związku z brakami kadrowymi, z jakimi zmagają się szpitale.

- Na szpitalu zakaźnym leży obowiązek zorganizowania izolatorium i zapewnienie mu personelu medycznego. Przy takich brakach kadrowych mam ogromny problem z wydzieleniem dodatkowej załogi - zaznacza Agnieszka Kujawska-Misiąg, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podkreśla, że szpitale muszą przygotować się na coraz większe obciążenia i pogarszającą się z dnia na dzień sytuację. Marszałek nie ukrywa, że sytuacja nie jest optymistyczna, ale nie zamierza prezentować biernej postawy.

- Wiele kwestii należy jak najszybciej naprawić i uporządkować. W przeciwnym razie szpitale nie tylko w Mazowieckiem, ale i w całym kraju nie dadzą rady poradzić sobie z tą sytuacją. W sytuacjach najtrudniejszych musimy być razem - podsumowuj Struzik.

Dziwne i bardzo dziwne. Te budynki w Polsce istnieją naprawdę!

Jabłkiem w koronawirusa. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 134

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.