Pionki. Magdalena zmarła na komisariacie. Wyniki sekcji zwłok

2021-10-12 16:59
Pionki. Magdalena zmarła na komisariacie. Wyniki sekcji zwłok
Autor: Paweł Pionki. Magdalena zmarła na komisariacie. Wyniki sekcji zwłok

Zawał serca była prawdopodobnie przyczyną śmierci 46-letniej Magdaleny M., która zmarła w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych na komisariacie policji w Pionkach niedaleko Radomia. We wtorek prokuratura podała wstępne wyniki sekcji zwłok. Wcześniej policjanci zatrzymali ją jazdę pod wpływem alkoholu.

46-latka trafiła na komisariat w Pionkach, po tym jak zatrzymano ją za jazdę pod wpływem alkoholu. Zmarła po kilkunastu godzinach pobytu w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Jak przekazała PAP we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska, wstępne wyniki sekcji zwłok kobiety nie wykazały śladów obrażeń mechanicznych, które mogły mieć wpływ na stan pokrzywdzonej. - Natomiast w obrazie sekcyjnym stwierdzono cechy ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej u osoby z rozległym ogniskiem martwicy mięśnia sercowego, z obecnością skrzepliny w świetle prawej tętnicy wieńcowej oraz zmiany miąższowe płuc – powiedziała rzeczniczka, cytując wstępne wyniki sekcji zwłok. Borkowska dodała, że ostateczna przyczyna zgonu zostanie określona po przeprowadzeniu badań histopatologicznych i toksykologicznych.

W czwartek Prokuratura Okręgowa w Radomiu wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci mieszkanki Radomia Magdaleny M., która zmarła w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych (PdOZ) na komisariacie policji w Pionkach. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że we wtorek, 6 października około godz. 23.50 na trasie S7 na wysokości Młodocina k. Radomia doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwej kierującej Magdaleny M. - Przybyli na miejsce funkcjonariusze, z uwagi na zachowanie kobiety, w szczególności wyczuwalną woń alkoholu i fakt uszkodzenia przez nią elementów wyposażenia radiowozu, dokonali jej zatrzymania, a następnie osadzenia w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych KP Pionki – przekazała rzeczniczka. Dodała, że momencie zatrzymania kobieta miała 1,95 prom. alkoholu we krwi. Dzień później, w środę ok. godz. 18.45, w trakcie pobytu w PdOZ, 46-latka zmarła. Czytaj też: Sochonie. 1 osoba nie żyje, 3 są ranne. Uciekali przed policją. Autem podróżowali imigranci?

Takiego komisariatu jeszcze nie było. Zobacz jak budują jednostkę w Prochowicach
Sonda
Czy uważasz, że policjanci powinni zarabiać więcej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE