Ponad tysiąc tabletek ecstazy na radomskim dworcu. Podejrzany w rękach policji

2019-12-02 11:41 MK
Ponad tysiąc tabletek ecstazy na radomskim dworcu. Podejrzany w rękach policji
Autor: Policja Funkcjonariusze ujawnili u niego ponad 1100 niebieskich tabletek o wadze prawie 600 gramów.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu zatrzymali na radomskim dworcu kolejowym dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. U jednego z nich mundurowi odnaleźli ponad 1100 tabletek ecstasy, który został tymczasowo aresztowany.

Kilka dni temu mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu w nocy pełnili służbę na radomskim dworcu kolejowym. Policjanci zauważyli dwóch mężczyzna siedzących na jednej z ławek. Na widok policyjnego radiowozu wstali z ławki i zaczęli uciekać. Mundurowi po pościgu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn (19 i 26 lat). W czasie przeszukania jednego z nich funkcjonariusze ujawnili u niego ponad 1100 niebieskich tabletek. Z oboma z nich był utrudniony kontakt, ponieważ byli pijani. Mężczyźni zostali zatrzymani oraz osadzeni w policyjnym areszcie.

Ujawnione tabletki to ecstasy o wadze prawie 600 gramów. 26-latek, pod zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Natomiast 19-latek po wykonaniu czynności został zwolniony do domu. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Radomiu. Za posiadanie takiej ilości narkotyków może grozić nawet 10 lat więzienia.