Przedświątecznych zakupy. Złodzieje nie próżnują

i

Autor: pixabay.com Zajęci przygotowaniami do świąt często zapominamy o bezpieczeństwie.

Przedświątecznych zakupy. Złodzieje nie próżnują. Sprawdź, co zrobić, by nie dać się okraść

2019-12-15 8:54

Właśnie trwa okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych, sklepach oraz na jarmarkach świątecznych. Zajęci przygotowaniami do świąt często zapominamy o bezpieczeństwie. Jednak aby czas poszukiwania wymarzonych prezentów minął spokojnie i bezpiecznie warto skorzystać z kilku porad.

Szczególnie powinniśmy uważać w takich miejscach jak: dworce, przystanki, sklepy, jarmarki, gdzie jesteśmy narażeni na kradzież. Większą większą kwotę pieniędzy, lepiej nie trzymać w jednym miejscu. Najlepiej rozdzielić ją i umieścić w różnych miejscach. Kiedy będziemy płacić za zakupy nie pokazujmy całej zawartości portfela, najbezpieczniej będzie mieć odliczoną wcześniej kwotę pieniędzy. Bardzo ważne, abyśmy nie zapisywali numeru PIN na karcie płatniczej oraz nie umieszczali go w widocznym miejscu. Pamiętajmy, aby nie przechowywać dokumentów, pieniędzy czy telefonów komórkowych w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza, czy kurtki. Trzymajmy swoją torebkę lub plecak z przodu, zamknięciem do siebie.

Klucze do mieszkania powinniśmy nosić w innym miejscu niż dokumenty z adresem, ponieważ złodziej może okraść nasze mieszkanie. Zwróćmy również uwagę na zamieszanie w sklepie, autobusie czy hali targowej. Podczas podróży komunikacją miejską, nie powinniśmy pozostawiać bagażu bez opieki, może to grozić nie tylko utratą naszego mienia, ale również może spowodować wszczęcie alarmu przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Jeżeli na zakupy zabieramy ze sobą dzieci powinniśmy je pilnować, aby się nie zgubiły. Jeżeli już do tego dojdzie szybko poprośmy o pomoc pracowników obiektu, w którym jesteśmy.

Sedno Sprawy - Błażej Spychalski