Radom. 14-latek prowadził audi. Fatalny finał przejażdżki

i

Autor: KMP w Radomiu Radom. 14-latek prowadził audi. Fatalny finał przejażdżki

Okoliczności porażają

Radom. 14-latek prowadził audi, kolega siedział obok. Fatalny finał przejażdżki

2023-04-21 20:22

14-latek prowadził audi. Dopiero co zmienił 17-latka, który usiadł na siedzeniu pasażera. Finał zdarzenia z Radomia jest porażający. Młodszy z chłopców spowodował wypadek, bo złamał jeden z podstawowych przepisów. Nastolatkami zajmie się sąd rodzinny.

Policjantka z Radomia informuje nas, że w miniony czwartek (20 kwietnia 2023 r.) około godziny 19:00 dyżurny tamtejszej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Kochanowskiego i Puławskiej w Radomiu. Brały udział audi i ford. Na miejscu pojawili się przedstawiciele drogówki, którzy szybko ustalili niecodzienne okoliczności tego zdarzenia. - Przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego audi 14-latka - wyjaśnia sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z WRD KMP w Radomiu. To, że kierował tym autem 14-latek to bynajmniej nie koniec.

Radom. 14-latek prowadził audi. Fatalny finał przejażdżki

Jak wyglądał wypadek i sceny, które wydarzyły się tuż po nim? Funkcjonariuszka z WRD opisuje je ze szczegółami w komunikacie, przesłanym mediom. Kierujący audi uderzył w jadącego drogą z pierwszeństwem przejazdu forda, za którego kierownicą siedział 66-latek. Na skutek zdarzenia, 17-letni pasażer audi doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala.

- Jak się okazało, kilka chwil przed zdarzeniem to 17-latek kierował audi, ale w pewnym momencie zamienił się z 14-latkiem za kierownicą, a sam przesiadł się na miejsce pasażera. 17-latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, ponieważ już wcześniej kierował pojazdem bez uprawnień - dodaje policjantka z Radomia.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Nastolatkowie odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym. Na szczęście w tym przypadku nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozsądek na drogach. Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy ze kierownicę bez uprawnień.

Sonda
Czy miałeś/-aś kiedyś groźny wypadek?
Śmiertelny wypadek na rondzie Reagana