Radom. FATALNA sytuacja w szpitalu tymczasowym! Placówka PĘKA w szwach. Nie ma miejsc

2021-03-26 15:47 rs PAP
szpital
Autor: Paweł Jakubowski

Dramatyczne informacje z Radomia. Nie ma już miejsc w szpitalu tymczasowym. Informację przekazał pełnomocnik szpitala specjalistycznego Andrzej Cieślik. Placówka ma 73 zajęte miejsca z 80, ale ostatnich siedem nie ma podłączenia do instalacji tlenowej. Pacjenci z ciężkim przebiegiem COVID-19 nie uzyskają już tam pomocy.

Radom. W szpitalu tymczasowym nie ma już wolnych miejsc

- Wyczerpały się wolne miejsca w otwartym w sobotę szpitalu tymczasowym w Radomiu. Także na oddziałach covidowych w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym brakuje wolnych łóżek – poinformował PAP pełnomocnik szpitala specjalistycznego Andrzej Cieślik. W otwartym w sobotę szpitalu tymczasowym w Radomiu jest w sumie 80 łóżek, z czego 73 są zajęte. Cieślik powiedział PAP, że siedem łóżek, które teoretycznie szpital tymczasowy ma jeszcze na stanie, nie ma podłączenia do instalacji tlenowej, co uniemożliwia leczenie pacjentów z cięższym przebiegiem COVID-19.Zajęte są także wszystkie miejsca na oddziałach covidowych Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Tochtermana. W sumie w obu placówkach przebywało w piątek 185 pacjentów.

- Koordynator szpitala tymczasowego jest w kontakcie z wojewódzkim koordynatorem ratownictwa medycznego. Wspólnie podejmowana jest decyzja, gdzie mają trafić pacjenci wymagający hospitalizacji - powiedział Cieślik. Poważnym problemem Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i szpitala tymczasowego pozostaje nadal niewystarczająca liczba łóżek z podłączeniem do respiratorów. Szpital tymczasowy obecnie nie ma oddziału intensywnej terapii dla chorych na COVID-19. Powstaje on dopiero w budynku głównym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. 20 miejsc ma być gotowych w połowie kwietnia.

Szpital tymczasowy w Radomiu
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE