Radom. Nie żyje ksiądz proboszcz Mirosław Rudnicki. Miał 65 lat

i

Autor: Mzungu/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons Nie żyje ksiądz Mirosław Rudnicki, proboszcz parafii Zesłania Ducha Świętego w Radomiu. Zostanie pochowany na cmentarzu przy ul. Ofiar Firleja (na zdj.)

Radom. Nie żyje ksiądz proboszcz Mirosław Rudnicki. Miał 65 lat

2022-01-18 20:46

Nie żyje ksiądz Mirosław Rudnicki, proboszcz parafii Zesłania Ducha Świętego w Radomiu. Zmarł w czwartek, 13 stycznia w wieku 65 lat, a we wtorek, 18 zostanie pochowany na cmentarzu przy ul. Ofiar Firleja. Ksiądz Mirosław Rudnicki był rodowitym radomianinem i przyjął tamże święcenia kapłańskie. Proboszczem parafii Zesłania Ducha Świętego był ponad 20 lat.

Radom. Nie żyje ksiądz proboszcz Mirosław Rudnicki. Miał 65 lat

Ksiądz Mirosław Rudnicki, proboszcz parafii Zesłania Ducha Świętego w Radomiu, nie żyje. Duchowny zmarł w czwartek, 13 stycznia w wieku 65 lat, o czym poinformowała Diecezja Radomska za pośrednictwem swojej strony internetowej. Ksiądz Mirosław Rudnicki był rodowitym radomianinem, gdzie urodził się 2 sierpnia 1956 roku, a 19 maja 1985 roku przyjął tam święcenia kapłańskie. Zaczynał od posługi wikariusza w parafiach: Kuczki i św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu, a w 1998 został proboszczem parafii Zesłania Ducha Świętego, którą to funkcję pełnił aż do śmierci. Uroczystości pogrzebowe księdza odbędą się we wtorek, 18 stycznia, o godz. 19 mszą świętą żałobną w rodzimej parafii. Duchowny zostanie pochowany w środę, 19 stycznia na cmentarzu przy ul. Ofiar Firleja w Radomiu - o godz. 12 w parafii Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się msza św. pogrzebowa.

Czytaj też: 10-latek przestał nagle oddychać! Dramat na środku drogi pod Radomiem

Czytaj też: Garwolin. 37-latek poszedł do domu na skróty przez las. Przewrócił się i już nie wstał!

Sonda
Jak często chodzisz do kościoła?
Tajemnicza skrzynia znaleziona w pałacu