Radom: Potrącił starszą kobietę na przejściu dla pieszych. Stracił prawo jazdy!

2020-06-05 16:40 MK
Radom: Potrącił starszą kobietę na przejściu dla pieszych. Stracił prawo jazdy!
Autor: Policja Radom: Potrącił starszą kobietę na przejściu dla pieszych. Stracił prawo jazdy!

Do zdarzenia doszło w czwartek, 4 czerwca. Na przejściu dla pieszych w Radomiu kierowca potrącił kobietę. 68–letnia piesza trafiła do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Pracujący na miejscu policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Do potrącenia doszło w czwartek, 4 czerwca, na ulicy Kolberga w Radomiu. Z ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem renaultem podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie zachował szczególnej ostrożności i potrącił na przejściu dla pieszych 68-latkę. Kobieta trafiła do szpitala.

59-letni kierujący był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

- Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Piesi natomiast powinni pamiętać, że nie należy wchodzić na przejście tuż przed nadjeżdżający pojazd, ani wychodzić na jezdnię zza przeszkody. Wzajemne poszanowanie praw oraz respektowanie obowiązków wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a nieustąpienie pierwszeństwa to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji – informuje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Bielsk Podlaski. Policjanci przygotowali pokaz filmów na temat bezpieczeństwa dzieci w wakacje.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.