Radom: Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Jak i kiedy złożyć dokumenty?

i

Autor: UM Radom Radom: Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Jak i kiedy złożyć dokumenty?

Radom: Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Jak i kiedy złożyć dokumenty?

2020-06-15 7:32

W poniedziałek, 15 czerwca, w Radomiu rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021. Radomskie licea ogólnokształcące przygotowały 1684 miejsca, w 57 oddziałach, w technikach będzie 48 oddziałów, w których jest łącznie 1488 miejsc, a w szkołach branżowych I stopnia – 962 miejsca w 31 oddziałach.

W pierwszej kolejności kandydaci powinni się zalogować na portalu "Oświata w Radomiu". Jak informuje Urząd Miasta w Radomiu, każdy uczeń może wybrać maksymalnie cztery szkoły, a w nich dowolną liczbę oddziałów. Ich listę należy ułożyć w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanego. Wydrukowany wniosek, podpisany przez kandydata i jego rodziców lub opiekunów prawnych oraz dokumenty potwierdzające spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym kandydaci powinni złożyć w szkole pierwszego wyboru. Kandydaci, którzy na swojej liście preferencji wybrali szkołę z oddziałami dwujęzycznymi, oddziałami sportowymi lub szkołę mistrzostwa sportowego mają na to czas do 22 czerwca, a pozostali do 10 lipca.

Wnioski będzie można dostarczyć do placówki pierwszego wyboru drogą mailową (skan lub zdjęcie dokumentów) lub w wersji papierowej (dokumenty należy umieścić w dużej kopercie i pozostawić w przygotowanej do tego celu urnie). W szkołach zachowane są zaostrzone reguły sanitarne: płyn do dezynfekcji rąk, ograniczony kontakt z pracownikami, zachowanie odpowiedniego - dwumetrowego dystansu między obecnymi w budynku. Ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie telefonicznie i mailowo.

Na nowy rok szkolny radomskie licea ogólnokształcące przygotowały 1684 miejsca, w 57 oddziałach. W technikach planowane jest utworzenie 48 oddziałów, w których jest łącznie 1488 miejsc, natomiast w szkołach branżowych I stopnia – 962 miejsca w 31 oddziałach.

Uwaga! Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 do Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu odbywa się bezpośrednio w szkole z pominięciem Zintegrowanego Systemu Zarządzania Oświatą. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.plastyk.radom.pl

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Policjanci z Rzeszowa pompowali dla chorych dzieci! Zobacz #GaszynChallenge
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE