Radom. TRAGICZNA śmierć kolejnego KSIĘDZA! Dr Grzegorz Senderski przegrał walkę z COVID-19!

2021-03-27 16:14 mgorecki PAP
Radom. Kolejny proboszcz ofiarą COVID-19
Autor: diecezja radom Radom. Kolejny proboszcz ofiarą COVID-19

Tragiczne wiadomości z radomskiej diecezji. W sobotę (27.03.21 r.) zmarł proboszcz Bazyliki Mniejszej św. Kazimierza w Radomiu. W ostatnich dniach Dr Grzegorz Senderski chorował na COVID-19 i leżał w szpitalu. Od początku pandemii w diecezji radomskiej zmarło już 15 kapłanów z potwierdzonym koronawirusem.

- Z bólem informujemy, że dziś zmarł ks. prał. Grzegorz Senderski, proboszcz Bazylika Mniejsza Św. Kazimierza w Radomiu - przekazały w sobotę władze Diecezji Radomskiej. Duchowny jest kolejną ofiarą COVID-19. Ostatnie dni spędził w szpitalu, do którego trafił w wyniku zakażenia SARS-COV-2.

Bilans Diecezji Radomskiej jest tragiczny; od początku epidemii w kraju, wirus zabrał już 15 kapłanów.

Nie żyje proboszcz Bazyliki Mniejszej św. Kazimierza ks. dr Grzegorz Senderski. Kiedy pogrzeb?

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Radomiu i Opocznie. We wtorek (30.03.21 r.) radomskiej bazylice św. Kazimierza odprawione zostaną dwie msze święte pogrzebowe: jedna dla parafian, druga dla kapłanów. Ks. Sandorski zostanie pochowany w środę na cmentarzu w Opocznie (Łódzkie). Msza św. pogrzebowa odbędzie się w miejscowej parafii św. Bartłomieja.

Przypomnijmy; Ks. Grzegorz Senderski urodził się 17 listopada 1951 roku w Łodzi. Święcenia kapłańskie przyjął 7 czerwca 1975 roku w Sandomierzu. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Kuczki, Wierzbica, Radom – Opieki NMP. W latach 1979-1984 odbył studia specjalistyczne z homiletyki w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. W 1989 roku został mianowany proboszczem parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Radomiu, a następnie w 2006 roku proboszczem parafii św. Kazimierza w Radomiu. Od roku 2011 pełnił funkcję dziekana dekanatu Radom Zachód.

Zdjęcia Macieja Kosycarza na budynku katowni w rocznicę jego śmierci
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE