Radom. Spółka miejska oszukana "na policjanta"! Podatnicy złożyli się na ASTRONOMICZNĄ kwotę

2021-03-26 18:10 PAP Michał Michalak
Radom. Spółka miejska oszukana na policjanta! Podatnicy złożyli się na ASTRONOMICZNĄ kwotę
Autor: _Alicja_/cc0/Pixabay.com Spółka miejska "Rewitalizacja" w Radomiu została oszukana metodą "na policjanta". Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz potwierdza, że chodzi o kwotę ok. 1,8 mln zł.

Spółka miejska "Rewitalizacja" w Radomiu została oszukana metodą "na policjanta". Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz ppisze, że może chodzić o kwotę 1,8 mln zł. Według nieoficjalnych informacji ze spółką z Radomia skontaktowała się osoba podająca się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji, prosząc o pieniądze i podając numer konta. Sprawą oszusta "na policjanta" w Radomiu zajęła się tamtejsza prokuratura.

Radom. Spółka miejska oszukana "na policjanta"! Podatnicy złożyli się na ASTRONOMICZNĄ kwotę

Prokuratura w Radomiu przyjęła zawiadomienie o oszustwie metodą na policjanta, którego ofiarą padła radomska spółka "Rewitalizacja" – potwierdziła PAP w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas. Nieoficjalnie mówi się, że spółka mogła stracić ok. 2 mln zł.

Rzeczniczka prokuratury dodała, że sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód. Na razie śledczy nie podają więcej informacji na ten temat.

Czytaj też: Radom. FATALNA sytuacja w szpitalu tymczasowym! Placówka PĘKA w szwach. Nie ma miejsc

Rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska powiedziała PAP, że funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o oszustwie na szkodę jednej ze spółek miejskich w Radomiu. "Sprawę prowadzą policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością" – przekazała Kucharska.

Radomski magistrat potwierdził PAP w piątek, że "postępowanie dot. jednej z miejskich spółek jest prowadzone przez organy ścigania". "Do czasu wyjaśnienia tej sprawy nie będziemy wypowiadać się w tym temacie" – przekazano w komunikacie prasowym.

Czytaj też: Karabinek z Radomia robi furorę w USA! Prezes Fabryki Broni... odwołany

Wiceminister obrony narodowej pyta prezydenta Radomia

O sprawie napisał na portalach społecznościowych wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz. "Czy miejska spółka Rewitalizacja straciła 1,8 miliona złotych??? Dziś dotarła do mnie wiadomość, która nie mieści się w głowie, że spółka Rewitalizacja została oszukana metodą +na policjanta+. Kierownictwo Rewitalizacji przelało na konta przestępców 1,8 mln złotych" - napisał Skurkiewicz. Zapytał też prezydenta Radomia, czy to prawda i jakie zamierza podjąć działania w stosunku do osób zarządzających "Rewitalizacją".

Do spółki miejskiej w Radomiu zadzwonił funkcjonariusz CBŚP?

Jak podał radomski portal zebrra.tv, do Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu trafiło zgłoszenie dotyczące wyprowadzenia ok. 2 mln zł z konta miejskiej spółki "Rewitalizacja". Chodzi łącznie o kilka lub kilkanaście transakcji na taką sumę. Z nieoficjalnych informacji telewizji wynika, że do "Rewitalizacji" zadzwoniła lub napisała osoba podająca się za funkcjonariusza CBŚP i kilkukrotnie prosiła o dokonywanie przelewów. Księgowość spółki miała dokonywać transakcji na podane przez rzekomego funkcjonariusza konto, a tym samym spółka miała regularnie tracić pieniądze – w sumie ok. 2 mln zł. (PAP)

Radom. Przerabiali porsche, bmw, audi na ciężarówki! Sprowadzili ponad 800 aut i nie zapłacili złotówki! [ZDJĘCIA]

CBŚP rozbiło gang sutenerów. Gigantyczna akcja policji
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE