Solec nad Wisłą: Pijany jak bela jechał skodą. W aucie 2-letnie dziecko i nietrzeźwa matka

2020-08-13 18:02 Magdalena Król
Solec nad Wisłą: Pijany jak bela jechał skodą. W aucie 2-letnie dziecko i nietrzeźwa matka
Autor: Policja Mazowiecka

Przechodnie uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu 40-latkowi. Mężczyzna miała zakaz prowadzenia pojazdów, jednak wsiadł za kierownicę, a wraz z nim 2-letnie dziecko i jego nietrzeźwa matka. Widząc nieopowiedziane zachowanie dorosłych, siostra chłopca poprosiła o pomoc inne osoby.

Do zdarzenia doszło w środę, 12 sierpnia, po godzinie 17:00. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lipsku został poinformowany, że w Solcu nad Wisłą odebrano 40-latkowi kluczyki do samochodu. Mężczyzna jechał skodą będą pijanym.

Policjanci będący na miejscu ustalili, że kierowca posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i ma 2 promile alkoholu w organizmie. W samochodzie oprócz 40-latka była także nietrzeźwa partnerka, która miała 3 promile alkoholu w organizmie oraz 2-letnie dziecko, które zostało przekazane pod opiekę innych członków rodziny.

- Nietrzeźwi opiekunowie zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W czwartek usłyszą zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo w związku z ciążącym na nich obowiązkiem opieki, za co grozi im do 5 lat więzienia. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem w stania nietrzeźwości i naruszenie zakazu sądowego – poinformował st. asp. Andrzej Stolarek z lipskiej policji.

Pompowali na dachu wieżowca dla Maciusia! Weszli na wysokość ponad 200 metrów.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.