Radom. Umierał, ale nikt go nie zauważył, drugiego znaleźli w krzakach. Gdzie byli lekarze?

2021-01-26 21:24 PAP Michał Michalak
Radom. Umierał, ale nikt go nie zauważył, drugiego znaleźli w krzakach. Gdzie byli lekarze?
Autor: 1662222/cc0/Pixabay.com Rzecznik Praw Pacjenta sprawdzi, co robili lekarze Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Jeden z pacjentów placówki umierał na korytarzu, ale nikt go nie zauważył, a drugi został znaleziony w krzakach, po tym jak opuścił szpital bez niczyjej wiedzy

Na to pytanie będzie chciał odpowiedzieć Rzecznik Praw Pacjenta, który sprawdza, co dzieje się w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Bartłomiej Chmielowiec i jego pracownicy sprawdzali najpierw, dlaczego z placówki wyszedł niepostrzeżenie 93-latek, którego znaleziono w krzakach w okolicy szpitala. Teraz badają, jak to się stało, że lekarze nie zauważyli pacjenta, który umierał na korytarzu.

Polecany artykuł:

Umierał, ale nikt go nie zauważył, drugiego znaleźli w krzakach

Rzecznik Praw Pacjenta prowadzi postępowanie w sprawie Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Dotyczy ono 70-latka, który umierał na korytarzu, ale nikt go nie zauważył - do zdarzenia doszło w grudniu ub.r. Mężczyznę przywieźli na szpitalny oddział ratunkowy członkowie jego rodziny, gdzie miał czekać na konsultację lekarską. Po kilku godzinach placówka zgłosiła na policję, że 70-latka nie ma i że prawdopodobnie opuścił lecznicę - okazało się, że pacjent cały czas siedział na krześle na SOR-ze. W międzyczasie jego stan się pogorszył, a kilka dni później pacjent zmarł.

Czytaj też: Radom. Lekarz pijany jak bela na SOR. Złapali go kolejny raz! NFZ i Rzecznik Praw Pacjenta interweniują

Okazuje się, że Rzecznik Praw Pacjenta prowadził już w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu bliźniacze postępowanie, które dotyczyło 93-latka. Pacjent placówki opuścił niepostrzeżenie szpitalny oddział ratunkowy i błąkał się po okolicy. Został odnaleziony w pobliskich krzakach dopiero po 2 dniach, a następnego dnia zmarł.

Czytaj też: Pijany sędzia z Kielc sądzony w Radomiu. "Wątpliwości co do obiektywności postępowania"

Gdzie byli lekarze?

Rzecznik Praw Pacjenta stwierdził wtedy, że "w szpitalu w Radomiu doszło do naruszenia praw chorego", a obowiązkiem personelu, w tym lekarzy, było zachowanie szczególnej staranności w opiece nad pacjentem, z uwagi na jego wiek i stan zdrowia. Na polecenie Chmielowca placówka miała przeanalizować i przejrzeć wszystkie procedury, żeby dostosować je do planu działania państwowego ratownictwa medycznego dla województwa mazowieckiego. Jak pokazał czas, w praktyce niewiele to dało. Sprawą śmierci 70-latka, który umierał na korytarzu, ale nikt go nie zauważył, zajmuj się również prokuratura w Radomiu.

21-latek zginął w wypadku pod Radomiem! Jego opel zderzył się z ciężarowym mercedesem [ZDJĘCIA]

Pięciolatka maltretuje kota. Film trafił do sieci

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!