Pijany sędzia z Kielc sądzony w Radomiu. "Wątpliwości co do obiektywności postępowania"

2021-01-26 18:50 PAP Michał Michalak
Pijany sędzia z Kielc sądzony w Radomiu. Wątpliwości co do obiektywności postępowania
Autor: succo/cc0/Pixabay.com Sąd Rejonowy w radomiu zajmie się sprawą pijanego sędziego z Kielc - tak zdecydował Sąd Najwyższy

Sąd Najwyższy podjął decyzję, że sprawą pijanego sędziego z Kielc Bogusława S. zajmie się Sąd Rejonowy w Radomiu. Mężczyzna jest podejrzany o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i stwarzanie tym samym zagrożenia dla życia i zdrowia wielu uczestników ruchu lądowego. Akt oskarżenia przeciwko pijanemu sędziemu trafił do sądu w Kielcach, ale dla dobra postępowania sprawą zajmie się Radom.

Sąd Najwyższy zdecydował, że sprawą pijanego sędziego z Kielc Bogusława S. zajmie się Sąd Rejonowy w Radomiu. Miały o tym zdecydować ewentualne wątpliwości, jakie mogli mieć postronni obserwatorzy procesu, obawiając się, czy mężczyzna zostanie sprawiedliwie i obiektywnie osądzony przed Sądem Rejonowym w Kielcach - pijany sędzia Bogusław S. "jest powszechnie znany wśród kieleckich prawników".

- Zastrzec trzeba, że decyzja SN podjęta w tej sprawie nie może być odebrana jako stwierdzenie braku obiektywizmu czy zaufania do sędziów Sądu Rejonowego w Kielcach. Rzecz jednak w tym, że szczególne okoliczności faktyczne tej sprawy w rzeczywistości mogłyby w odczuciu społecznym wywołać wątpliwości, co do rzetelności i obiektywności prowadzonego postępowania, a to nie służyłoby dobru wymiaru sprawiedliwości - czytamy w uzasadnieniu decyzji Sądu Najwyższego.

Czytaj też: Kielce. Skandal w totolotku! 34-latek wpadł w FURIĘ! Złamał rękę starszemu mężczyźnie!

Akt oskarżenia przeciwko pijanemu sędziemu z Kielc trafił do sądu w grudniu ub.r. Dwa miesiące wcześniej, 18 września, kierujący volkswagenem mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu peugeotowi i doprowadził do kolizji samochodów. Sędzia Bogusław S. z Kielc był tak pijany, że dopiero za piątym razem można go było prawidłowo przebadać alkomatem, który wykazał ostatecznie ponad promil alkoholu we krwi.

Czytaj też: Koncert Pospieszalskich W KOŚCIELE mimo obostrzeń? Sanepid jest "na tak", internauci WŚCIEKLI! "Błazenada"

Prokuratura Krajowa zarzuca mu, że prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, lekceważąc wszelkie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym i stwarzając tym samym zagrożenie dla życia i zdrowia wielu uczestników ruchu lądowego. 15 lipca ub.r. Izba Dyscyplinarna SN uchyliła pijanemu sędziemu z Kielc immunitet, a Sąd Najwyższy zawiesił go w czynnościach służbowych i obniżył wysokość jego wynagrodzenia na czas trwania zawieszenia. Bogusławowi S. grozi do 2 lat więzienia.

Czytaj też: Kielce. Szokujące sceny przed biurem Zbigniewa Ziobry! SZAMOTANINA policji z asystentką posła!

Inwazja DZIKICH KACZEK w Kielcach! Opanowały Silnicę!

Pogrzeb księdza, który popełnił samobójstwo. Tłumy pożegnały duchownego

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!