W Białobrzegach trwa rozbiórka kinoteatru. Powstanie tam nowy budynek [ZDJĘCIA]

2019-10-17 11:21

Rozpoczęły się prace rozbiórkowe starego kinoteatru przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach, które potrwają do końca listopada. Oprócz rozbiórki budynku do zadań wykonawcy będzie należało także wywiezienie gruzu oraz uprzątnięcie terenu. Prace przy budowie nowego obiektu mają ruszyć wiosną 2020 roku.

Do przetargu na rozbiórkę kinoteatru zgłosiło się 15 firm z całej Polski. Najtańsza oferta opiewała na 166 tys. zł, zaś najdroższa na 498 tys. zł. Przetarg wygrała firma Bakomax Sp. z o.o. z Opatowa, która wykona pracę za 166 tys. zł. Termin zakończenia zadania przewidziano na koniec bieżącego roku.

Na wiosnę 2020 roku zostanie rozstrzygnięty przetarg na budowę nowego obiektu, który będzie połączony z funkcjonującym dzisiaj budynkiem MGOK-u. W nowym kompleksie będzie mieścić się nowoczesna czytelnia oraz sala kinowa, która będzie też salą widowiskową i pomieści około 200 osób na widowni.

Przypomnijmy, że w lipcu w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju Województwa Mazowieckiego podpisano umowę na dofinansowanie budowy nowego skrzydła Domu Kultury. Na ten cel gmina Białobrzegi otrzymała 1,8 mln zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE