Za nic mieli zakazy w najlepsze imprezowali przy ognisku w lesie. Interweniowała policja

2020-04-06 11:34 MK
Za nic mieli zakazy w najlepsze imprezowali przy ognisku w lesie. Interweniowała policja
Autor: pixabay.com/FelixMittermeier Za nic mieli zakazy w najlepsze imprezowali przy ognisku w lesie. Interweniowała policja

W sobotę grójeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o imprezie w lesie. Funkcjonariusze na miejscu zastali grupę sześciu osób, którzy w najlepsze bawili się przy ognisku. Młodzi ludzie oświadczyli, że wiedzą, iż w związku z panującą pandemią występują ograniczenia. Jednak twierdzili, że nie złamali żadnego zakazu.

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 wymaga od społeczeństwa odpowiedzialności i dyscypliny. Policjanci w całej Polsce sprawdzają, czy wprowadzone zakazy gromadzenia się są przestrzegane przez obywateli. Niestety, skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się grupa młodych osób, w wieku 19-27 lat, która postanowiła spotkać się i rozpalić ognisko w lesie.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem pod Grójcem. Policjanci po dotarciu na miejsce zauważyli 6 osób bawiących się przy ognisku. Młodzi ludzie byli aroganccy i okazali lekceważący stosunek do całej sytuacji. Oświadczyli, że wiedzą, iż w związku z panującą pandemią występują ograniczenia. Jednak twierdzili, że nie złamali żadnego zakazu. Po wezwaniu do rozejścia się i zachowania zgodnego z prawem, kobieta i pięciu mężczyzn opuścili miejsce interwencji. Ich nieodpowiedzialne zachowanie będzie mieć konsekwencje prawne. Wobec nich skierowane zostaną wnioski o ukaranie za łamanie zakazu grupowania się, wejścia do lasu, palenia ogniska w lesie i używania słów wulgarnych.

Zobacz także >>> TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Bądź odpowiedzialny i zostań w domu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.