QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Już połowa punktów powinna Cię uszczęśliwić

2022-06-20 5:00
Quiz z wiedzy ogólnej
Autor: SHUTTERSTOCK Quiz z wiedzy ogólnej

Dzień dobry! Witajcie przy poniedziałku, gdzie jak zawsze mamy dla was przygotowany test sprawdzający stan waszej wiedzy ogólnej. Nie musimy chyba uprzedzać, że poziom trudności nie jest niski, i już zdobycie połowy punktów będzie niemałym osiągnięciem (ale ile dowiecie się ciekawych rzeczy, to wasze!). Powodzenia!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Już połowa punktów powinna Cię uszczęśliwić

Pytanie 1 z 10
Co jest większe: Biały Dom czy Pałac Buckingham?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE