14-latek wspiął się na słup, obrażenia są ogromne. Wszystko przez Tik-Toka?! Przyszły strażak walczy o życie!

i

Autor: BO/szczytny-cel.pl 4-letni Filip z Niechobrza pod Rzeszowem w swoim krótkim życiu popełnił ogromny błąd, za który przyjdzie mu słono zapłacić. Wspiął się na słup wysokiego napięcia.

14-latek wspiął się na słup, obrażenia są ogromne. Wszystko przez Tik-Toka?! Przyszły strażak walczy o życie!

2021-08-31 10:18

14-letni Filip z Niechobrza pod Rzeszowem w swoim krótkim życiu popełnił ogromny błąd, za który przyjdzie mu słono zapłacić. Chłopak (najprawdopodobniej w wyniku wyzwania internetowego) wszedł na słup wysokiego napięcia i został porażony potężną dawką prądu. Przez jego ciało przepłynęło kilkadziesiąt tysięcy woltów. Przeżył, to był cud! Jednak teraz rozpaczliwie potrzebuje pomocy. Ogromnej. W akcję włączyli się koledzy nastolatka.

O Filipie możemy przeczytać na internetowej zrzutce na portalu szczytny-cel.pl, gdzie zbierane są dla niego pieniądze. Matka czternastolatka samotnie wychowuje sześciu synów. Jeden z nich potrzebuje teraz ogromnego wsparcia... Przypomnijmy.  Tego feralnego dnia (wtorek, 28.08.2021) Filip spędzał czas z koleżanką w pobliskiej Racławówce i wszedł na słup wysokiego napięcia. Powodem tej absolutnie bezmyślnej decyzji było, jak wynika z relacji mieszkańców wsi, internetowe wyzwanie. Zakończyło się ono dramatem, a nastolatek dostał bardzo drogą lekcję życia… Teraz prosi o pomoc, by w przyszłości pomagać innym. Z głową i rozsądkiem. Marzeniem Filipa jest zostanie strażakiem. - Filip jest uczniem 8. klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Niechobrzu. Na skutek niefortunnego zdarzenia, został poważnie porażony prądem, a jego spadające ciało doznało wielu obrażeń. Filip wspiął się na podest serwisowy słupa energetycznego linii wysokiego napięcia. Teraz walczy o życie. Potrzebuje skutecznego leczenia i długiej rehabilitacji. O zdarzeniu poinformowała służby medyczne koleżanka Filipa, która przebywała z chłopcem na miejscu zdarzenia. Zadzwoniła po karetkę. Filipa przewieziono do szpitala. - czytamy na portalu szczytny-cel.pl, gdzie zbierane są pieniądze na rehabilitację Filipa.

Stan Filipa jest ciężki, ale stabilny. Chłopak jest leczony w Krakowie. Pobyt w szpitalu może być długi, nawet do 3 miesięcy. Jak wynika z informacji przekazanych na stronie szczytny-cel.pl, nastolatek doznał rozległych wewnętrznych i zewnętrznych poparzeń ciała.

- Ma uszkodzone nerki, wątrobę i inne narządy wewnętrzne. Bardzo poważnym obrażeniom uległo także serce Filipa. A upadek z 4 metrów spowodował rozległy uraz kręgosłupa, który połamany jest w 5 miejscach. Chłopiec ma poparzone obydwie ręce i biodro. Wymagana jest amputacja prawej ręki i lewego kciuka. Konieczne mogą być przeszczep tkanek i kolejne amputacje kończyn. Lekarze z uwagą obserwują organizm chłopca - czytamy na portalu szczytny-cel.pl, gdzie zbierane są pieniądze na rehabilitację Filipa. - informują bliscy na stronie portalu.

Zbiórka dla Filipa z Niechobrza. Internauci pomagają nastolatkowi, który został rażony prądem

Celem zbiórki jest zebranie 300 tys. zł, obecnie (stan na wtorek, 31.08.2021) na koncie jest mniej niż 300 zł. Filip popełnił ogromny błąd, za który będzie płacił do końca życia. Młodzieńczy wybryk kosztował go dużo, niech nie zabierze mu wszystkiego! Nastolatkowi można pomóc wpłacając pieniądze na konto zrzutki internetowej na portalu szczyty-cel.pl na zbiórkę pt.: "Filip został porażony prądem. Przez jego ciało przepłynęło kilkadziesiąt tysięcy Volt. (Oficjalna zbiórka)"

- To zdarzenie nie powinno mieć miejsca. Zamknęło Filipa w klatce niespełnionych młodzieńczych marzeń. Zamierzał skończyć szkołę samochodową i zostać zawodowym strażakiem. Chciał nieść pomoc. Przed wypadkiem, zawsze pełen energii i optymizmu, pomagał w Ochotniczej Straży Pożarnej. Był wysportowany i spragniony wyzwań. Jako młody sportowiec zajął I miejsce w turnieju koszykówki. Brał udział w wielu wydarzeniach sportowych i zawodach strażackich. Dawał przykład pięknej młodości. Teraz sam potrzebuje pomocy, głównie finansowej. Wierzy, że nie wszystko stracone. Że los zamieni to co bolesne na to co dobre. I, że doda mu sił w dążeniu do sprawności, która pozwoli w przyszłości nieść pomoc innym- czytamy.

<<Zbiórka dostępna jest TUTAJ>>

Sedno Sprawy - Tomasz Siemoniak
Sonda
Czy miałeś/-aś kiedyś groźny wypadek?