Chłopiec porażony prądem walczy o życie! Wspiął się na słup energetyczny

2021-08-25 10:57
Chłopiec porażony prądem walczy o życie! Wspiął się na słup energetyczny
Autor: Beata Olejarka/SUPER EXPRESS Chłopiec porażony prądem walczy o życie! Wspiął się na słup energetyczny

Do dramatycznego zdarzenia doszło w miejscowości Racławówka. 14-letni chłopiec wspiął się na słup energetyczny wysokiego napięcia. Nastolatka poraził prąd i spadł na ziemię. Z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Lekarze walczą o jego życie.

We wtorek, 24.08.2021 wieczorem doszło w Racławówce do dramatu. Policjanci zostali zawiadomieni około godz. 20.30. Jak się okazało, nastolatek wszedł na słup energetyczny i został rażony prądem. Skierowany na miejscu patrol zastał załogę ochotniczej straży pożarnej z Racławówki i załogę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy poszkodowanemu, mieszkańcowi pow. rzeszowskiego - Jak wstępnie ustalili policjanci, 14-latek wspiął się na słup energetyczny linii wysokiego napięcia, na podest serwisowy. Tam najprawdopodobniej dotknął kabla energetycznego, w wyniku czego został porażony prądem i spadł z wysokości kilku metrów. Chłopiec z poważnymi obrażeniami, zagrażającymi jego życiu, został przewieziony do szpitala.- informuje KMP Rzeszów. Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, pracownicy Posterunku Energetycznego Rzeszów zabezpieczyli stację przesyłową. Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny i ustalili świadków zdarzenia. Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Zobacz też: Trzy kolizje w jednym miejscu tego samego dnia. Co tam się wydarzyło?

Zginął przygnieciony kładem własnej produkcji. Znalazła go matka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE