Policja z Warmii i Mazur ma nowe radiowozy. Trafią m.in. do Olsztyna i Ełku [ZDJĘCIA]

i

Autor: KWP Olsztyn

Ile?!

16-latek terroryzujący Mielec zatrzymany. Szokująca ilość zarzutów

2023-11-21 6:56

Szokującą ilość zarzutów usłyszał nastolatek z Mielca po pięciu miesiącach terroryzowania mieszkańców. 16-letni mężczyzna dopuścił się szeregu przestępstw, w tym stosował groźby karalne i wymuszenia. Nie jest obcy policjantom lokalnego wydziału kryminalnego. Co grozi młodocianemu rozbójnikowi z Mielca?

Terroryzował mieszkańców Mielca. 16-latek usłyszał zarzuty

W poniedziałek, 20 listopada policja w Mielcu zatrzymała 16-letniego mężczyznę. Mimo bardzo młodego wieku osobnik już wcześniej był dobrze znany lokalnym służbom. Policjanci z mieleckiego wydziału kryminalnego mieli z nim niemałe problemy. Aż przez pięć miesięcy, w okresie od maja do listopada, terroryzował bezbronnych mieszkańców Mielca. Jak podała Policja Podkarpacka pośród jego przewinień znajdują się między innymi: zmuszanie osób do wykonywania konkretnych czynności, groźby karalne oraz wymuszenia rozbójnicze. Łącznie postawiono mu aż piętnaście zarzutów.

Po zatrzymaniu 16-latka Sąd Rejonowy Wydział III Rodzinny i Nieletnich w Mielcu na czas trwania czynności wyjaśniających zadecydował o umieszczeniu rozbójnika w schronisku dla nieletnich. Zadecydowano tak z powodu jego karygodnych występków i wysokiego poziomu demoralizacji. To pewne, że chłopak prędko nie wyjdzie, bowiem za swoje przewinienia pozostanie w schronisku przez trzy miesiące. Co stanie się z nim później? W razie braku poprawy najprawdopodobniej zostanie umieszczony w zakładzie poprawczym.

Taka sama decyzja o umieszczeniu w ośrodku dla nieletnich na trzy miesiące zapadła w sprawie Kyrylo H., który w Rzeszowie 13 listopada 2023 roku zaatakował nożem 12-letnią Anastazję.