Horror dziecka

2,5-letni Danylo był katowany i gwałcony przez matkę i jej partnera. Dziecko wybudzono ze śpiączki

2022-11-29 14:11

Zaledwie 2,5-letni Danylo, ukraiński chłopczyk, w swoim krótkim życiu wycierpiał niewyobrażalnie dużo. Chłopiec był m.in. katowany i gwałcony przez matkę i jej partnera. Od października przebywał w szpitalu. Teraz został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej, ale ze względu na jego liczne urazy m.in. głowy, z dzieckiem nie ma żadnego kontaktu.

Dramat 2,5-letniego dziecka Danyla P. wyszedł na światło dzienne w październiku. Chłopczyk miał być katowany i gwałcony! Dziecko przebywa w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim w Rzeszowie (KSW nr 2) od początku października 2022. Do szpitala w Rzeszowie malec trafił w stanie krytycznym ze szpitala w Stalowej Woli, dokąd z kolei przywiózł go partner matki. Lekarze widząc stan malca, powiadomili policję.

W tej sprawie zatrzymano parę Ukraińców: jego matkę, 22-letnią Oksanę P. oraz jej konkubenta, 25-letniego Vitalija S. Charakter obrażeń wskazywał, że matka chłopczyka i jej konkubent od dawna mieli znęcać się nad malcem. Ślady na jego ciele wskazują, że dziecko było bite, wielokrotnie gwałcone i przypalane papierosami. Badania wykazały krwiaka przymózgowego. Danylo przeszedł operację neurochirurgiczną.

Jak poinformował we wtorek Polską Agencję Prasową rzecznik KSW nr 2 w Rzeszowie Tomasz Warchoł, chłopczyk został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej, ale nie ma z nim żadnego kontaktu. Dodał, że dziecko oddycha samodzielnie.

- Prawdopodobnie jeszcze dziś chłopczyk zostanie przeniesiony na oddział rehabilitacji neurologicznej, gdzie będzie pod opieką specjalistów – powiedział Warchoł cytowany przez PAP.

Dopytywany przez Polską Agencję Prasową o rokowania dla Danyla odpowiedział, że według lekarzy dziecko będzie najprawdopodobniej do końca życia żyło z dużą niepełnosprawnością.

Zarzuty dla matki dziecka i jej partnera

Matka dziecka i jej partner usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa małoletniego synka kobiety w kumulacji ze zgwałceniem dziecka ze szczególnym okrucieństwem oraz znęcaniem się nad „osobą nieporadną z uwagi na wiek” ze szczególnym okrucieństwem.

Takie zarzuty postawiła obojgu podejrzanym Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli, która wszczęła śledztwo w tej sprawie. Śledztwo następnie przejęła prokuratura w Tarnobrzegu. Z uwagi na dobro chłopca i wyjątkowo drastyczny charakter jego obrażeń prokuratura nie mówi o szczegółach.

Para decyzją sądu i na wniosek prokuratury trafiła do aresztów, gdzie wciąż przebywają. Sąd Rodzinny w Stalowej Woli ustanowił dla chłopczyka opiekuna tymczasowego, którego wskazał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Danylo wraz z matką i jej konkubentem mieszkali w wynajmowanym mieszkaniu w Stalowej Woli.

Sanocki dziennikarz Marek Pomykała zginął z rąk policjanta Tadeusza P?
Sonda
Czy kary za znęcanie się nad bliskimi powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE