Horror dziecka

Stalowa Wola. 2,5-letnie dziecko katowane i gwałcone! Prokuratura: "Wyjątkowo drastyczny charakter obrażeń". Zatrzymano parę Ukraińców

Wstrząsające informacje ze Stalowej Woli (Podkarpackie). 25-letni Vitalij S. oraz 22-letnia Oksana P. zostali zatrzymani w związku ze znęcaniem się nad malutkim dzieckiem. Maluszek miał być katowany i gwałcony, jest w ciężkim stanie. Prokuratura mówi o "wyjątkowo drastycznym charakterze obrażeń".

Dramat 2,5-letniego dziecka Danyla P. wyszedł na światło dzienne. Chłopczyk miał być katowany i gwałcony. W tej sprawie zatrzymano jego matkę, 22-letnią Oksanę P. oraz jej konkubenta, 25-letniego Vitalija S. Informacje te potwierdza prokurator Adam Cierpiatka, szef Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli w rozmowie z reporterem Radia ESKA. - Mogę potwierdzić, że Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli prowadzi śledztwo przeciwko dwojga obywateli Ukrainy. Jest to 25-letni Vitalij S. oraz 22-letnia Oksana P. Oboje pozostają w konkubinacie. Oksana P. jest matką 2,5-letniego Danyla P. Podejrzany Vitalij S. nie jest ojcem biologicznym tego dziecka. Para usłyszała już zarzuty. - Przeciwko obojgu prowadzone jest śledztwo. Pozostają oni pod zarzutami usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w kumulacji z zarzutem gwałtu nad małoletnim ze szczególnym okrucieństwem oraz znęcania się nad małoletnim ze szczególnym okrucieństwem. Czyn ten zagrożony jest karą dożywotniego pozbawienia wolności - precyzuje prokurator Adam Cierpiatka.

Stalowa Wola. Wstrząsające szczegóły dramatu dziecka

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli. Jak przekazuje Adam Cierpiatka, przygotowywane są wnioski o tymczasowe aresztowanie wobec zatrzymanej pary. Prokuratura nie chce jednak zdradzać treści składanych wyjaśnień, ponieważ podlegają one bieżącej weryfikacji. Mogłyby mieć one wpływ na zeznania świadków, których jeszcze nie przesłuchano. Prokurator zaznacza, że nie będzie podawał też szczegółów dotyczących obrażeń dziecka oraz bliższych okoliczności "z uwagi na wyjątkowo drastyczny charakter obrażeń tego czynu oraz dobro małoletniego". Dziecko pozostaje na oddziale intensywnej opieki medycznej Szpitala Wojewódzkiego numer 1 w Rzeszowie. Jest w śpiączce farmakologicznej, w stanie bardzo ciężkim. 2,5-latek został przywieziony najpierw do szpitala w Stalowej Woli, natomiast później został przetransportowany do szpitala w Rzeszowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE