Dziadek gwałcił wnuczkę?

Dziadek Zygmunt gwałcił 6-letnią wnuczkę? Mieszkał z ósemką dzieci. Koszmar pod Lubaczowem

Do koszmaru małej dziewczynki miało dojść pod Lubaczowem na Podkarpaciu. 77-letni Zygmunt W. jest oskarżony o gwałcenie własnej wnuczki. Dziadek miał przynajmniej trzykrotnie doprowadzić do obcowania płciowego z dzieckiem. Przed Sądem Okręgowym w Przemyślu ruszył dziś (piątek, 12.08.2022) proces mężczyzny.

Ruszył proces dziadka oskarżonego o gwałt na 6-letniej wnuczce

Przypomnijmy, do zbrodni miało dochodzić w wiosce pod Lubaczowem. O sprawie pisaliśmy w lipcu 2021. Do aresztu trafił wtedy Zygmunt W., który mieszkał z synem, synową i ich ośmiorgiem dzieci. Mieszkańcy wsi byli wstrząśnięci informacjami o tym, że dziadek Zygmunt miał gwałcić własną wnuczkę.

– Jak się dowiedziałam, że go zabrali do aresztu, bo miał coś wnuczce robić, to aż usiadłam! Przecież on z tymi dziećmi do kościoła chodził. Razem pod jednym dachem, codziennie się widzieli, bo tam wszyscy na kupie mieszkają. Mają krowy, ale żadne nie pracuje. Żyją z zasiłków, a jest tego trochę, bo mają ośmioro dzieci, chyba co rok rodzone. Był tam jakiś pracownik z GOPS-u, ale nie wiem dlaczego. Oni tacy za bardzo zaradni nie są, ale żeby nie zauważyć, że dziadek coś robi wnuczce? Przecież ta dziewczynka ma sześć lat! – mówiła sąsiadka w rozmowie z "Super Expressem".

Śledczy z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu dokonali przerażających ustaleń.

– 13 czerwca Prokuratura Okręgowa w Przemyślu skierowała do Sądu Okręgowego w Przemyślu akt oskarżenia przeciwko Zygmuntowi W. Mężczyzna został oskarżony o popełnienie przestępstwa z art. 197 par 1 punkt 2 i 3 w związku z artykułem 12, czyli o zgwałcenie osoby małoletniej i spokrewnionej. Zarzut obejmuje czasookres od maja 2020 do 28 czerwca 2021 r. – informowała prok. Marta Pętkowska z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Zobacz też: Ogromny pożar w Rudniku nad Sanem. Płonęła hala magazynowo-produkcyjna [ZDJĘCIA]

– Mężczyzna co najmniej trzykrotnie doprowadził przemocą małoletnią do obcowania płciowego poprzez wykonywanie wobec niej innych czynności seksualnych. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata, ponieważ jest to zbrodnia – dodaje prok. Pętkowska.

Przemyśl. Ruszył proces dziadka Zygmunta, który miał zgwałcić wnuczkę

Zygmunt W. stanął dziś (piątek, 12.08.2022) przed Sądem Okręgowym w Przemyślu. Proces odbywa się z wyłączeniem jawności. Wiadomo, że ma zeznawać dziś najbliższa rodzina oskarżonego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE