Pożar hali z wikliną

Ogromny pożar w Rudniku nad Sanem. Płonęła hala magazynowo-produkcyjna [ZDJĘCIA]

2022-08-12 9:09

Pożar wybuchł w hali magazynowo-produkcyjnej zakładu produkującego wyroby z wikliny w Rudniku nad Sanem w czwartek (11.08.2022). Pożar gasili strażacy do piątkowego poranka. Jak przekazuje nam bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, przyczyny pojawienia się ognia nie są znane.

Do pożaru doszło w czwartek (11.08.2022) wieczorem w Rudniku nad Sanem. Płonęła hala magazynowo-produkcyjna zakładu produkującego wyroby z wikliny.

- Informację o pożarze otrzymaliśmy w czwartek, około godziny 19.30. W momencie, gdy na miejsce przyjechali strażacy, ogniem była objęta cała hala o powierzchni około 900 metrów kwadratowych, w której składowane były łatwopalne produkty z wikliny, drewno oraz materiały niezbędne do produkcji. W magazynie znajdowały się także butle z gazem LPG oraz ze sprężonym powietrzem - podaje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Z pożarem walczyło ponad 60 strażaków.

- Strażacy natychmiast zaczęli gasić płonący budynek oraz bronić przed ogniem sąsiednie obiekty, m.in. skład materiałów gotowych. Gaszenie ognia oraz dogaszanie pogorzeliska trwało do rana. Na szczęście nikt nie został ranny. W gaszenie pożaru zaangażowanych było 17 zastępów straży pożarnych z powiatu niżańskiego, stalowowolskiego i leżajskiego - informuje bryg. Marcin Betleja.

Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane i zostaną wyjaśnione.

Wyszków: 23-latek potrącił grupę ludzi na przejściu dla pieszych
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki