Pożar hali z wikliną

Ogromny pożar w Rudniku nad Sanem. Płonęła hala magazynowo-produkcyjna [ZDJĘCIA]

2022-08-12 9:09

Pożar wybuchł w hali magazynowo-produkcyjnej zakładu produkującego wyroby z wikliny w Rudniku nad Sanem w czwartek (11.08.2022). Pożar gasili strażacy do piątkowego poranka. Jak przekazuje nam bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, przyczyny pojawienia się ognia nie są znane.

Do pożaru doszło w czwartek (11.08.2022) wieczorem w Rudniku nad Sanem. Płonęła hala magazynowo-produkcyjna zakładu produkującego wyroby z wikliny.

- Informację o pożarze otrzymaliśmy w czwartek, około godziny 19.30. W momencie, gdy na miejsce przyjechali strażacy, ogniem była objęta cała hala o powierzchni około 900 metrów kwadratowych, w której składowane były łatwopalne produkty z wikliny, drewno oraz materiały niezbędne do produkcji. W magazynie znajdowały się także butle z gazem LPG oraz ze sprężonym powietrzem - podaje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Z pożarem walczyło ponad 60 strażaków.

- Strażacy natychmiast zaczęli gasić płonący budynek oraz bronić przed ogniem sąsiednie obiekty, m.in. skład materiałów gotowych. Gaszenie ognia oraz dogaszanie pogorzeliska trwało do rana. Na szczęście nikt nie został ranny. W gaszenie pożaru zaangażowanych było 17 zastępów straży pożarnych z powiatu niżańskiego, stalowowolskiego i leżajskiego - informuje bryg. Marcin Betleja.

Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane i zostaną wyjaśnione.

Wyszków: 23-latek potrącił grupę ludzi na przejściu dla pieszych
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE