Kierowca w promilami

26-latek zakończył pijacką przejażdżkę dachowaniem. Spowodował kolizję w miejscowości Dobra

2022-11-14 10:30

26-letni mieszkaniec gminy Sieniawa zasiadł za kółkiem mazdy, chociaż był pijany i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Jak przekazuje policja, mężczyzna spowodował kolizję w miejscowości Dobra w powiecie przeworskim. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

26-latek zakończył pijacką przejażdżkę dachowaniem. Spowodował kolizję w miejscowości Dobra

Do zdarzenia doszło w piątek (11 listopada 2022) przed godz.14.00. w miejscowości Dobra w powiecie przeworskim (województwo podkarpackie).

- Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki Mazda, 26-letni mieszkaniec gminy Sieniawa, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem w wyniku, czego wjechał do przydrożnego rowu, a następnie pojazd dachował - przekazuje KPP Przeworsk.

Jak się okazało, mężczyzna przed kierownicę zasiadł po pijaku. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie 26-latka. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

- Apelujemy! Nietrzeźwi kierowcy to realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pamiętaj, że prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego - wystosowali apel policjanci.

Święto Niepodległości w bydgoskim Muzeum Wojsk Lądowych
Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?