2 tysiące plecaków z przyborami dla dzieci z Ukrainy i Polski [GALERIA]

2022-09-01 11:42

1 września zaczął się rok szkolny. Trudny, zwłaszcza dla naszych wschodnich sąsiadów, u których wojna trwa już kilka miesięcy. W ostatnim tygodniu władze Przeworska wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem uczestniczyły w przekazaniu 2 tysięcy plecaków z przyborami dla dzieci z Ukrainy i Polski.

Od 26 lutego miejskie magazyny przy Lubomirskich 16 w Przeworsku są  nieodpłatnie udostępnione PCK przez burmistrza.  Są wykorzystywane w ramach udzielania wsparcia i pomocy humanitarnej ukraińskim rodzinom. Jak podaje urząd miasta, w minionym tygodniu burmistrz Przeworska wraz z dyrektorem Podkarpackiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża Maciejem Maruszakiem oraz prezesem PCK w Przeworsku Tomaszem Hucem przeprowadzili wizytację na terenie magazynów, z których wysłano już 288 transportów (tirów, busów) z pomocą humanitarną (przyjęto ponad 500 dostaw busami).

- Tu również wydawane są paczki z niezbędnymi artykułami spożywczymi i przemysłowymi, a także rozdysponowywane są do szkół i przedszkoli województwa podkarpackiego materiały edukacyjne, promocyjne oraz dydaktyczne. Zastępca burmistrza Wojciech Superson uczestniczył w odebraniu 2 000 plecaków wypełnionych wszelkimi potrzebnymi artykułami szkolnymi (zeszytami, długopisami, ołówkami, farbami, kredkami, piórnikami, nożyczkami itp.) - informuje urząd.

Zobacz też: Budowa S19. Potężna maszyna do drążenia tunelu wkrótce ruszy do Polski

o kogo trafią plecaki i przybory szkolne?

- Plecaki te zostaną rozdane najbardziej potrzebującym rodzinom polskim i ukraińskim zamieszkującym powiat przeworski. Przy Lubomirskich 16 realizowany jest także Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, dla mieszkańców miasta, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przeworsku oraz dla otoczonych opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przeworsku. Produkty wydawane są 3 razy w ciągu roku. Obecnie w naszym mieście jest 529 beneficjentów programu, natomiast w gminie jest 695 osób- czytamy.

Zobacz również: Tarnobrzeg. Pijany kierowca potrącił 14-latka i uciekł. Chłopiec trafił do szpitala

Jakub Kotowicz opowiada o stanie zdrowia Szymka

To ważna pomoc dla potrzebujących mieszkańców oraz goszczących w Polsce rodzin ukraińskich, które często zostały bez środków do życia w swoim kraju.

Sonda
Boisz się powrotu nauki zdalnej do szkół?