Przemyśl: 30-latek rzucił się na mężczyznę z tasakiem! Policja schwytała bandytę [GALERIA]

2021-05-31 12:08

Policjanci ustalili i zatrzymali 30-latka, który zaatakował tasakiem mieszkańca Przemyśla. Poszkodowany trafił do szpitala, natomiast napastnik do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty, będzie odpowiadał usiłowanie zabójstwa. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

W nocy z 27 na 28 maja, przed godz. 23.00, policjanci z Przemyśla zostali powiadomieni o zranionym mężczyźnie, który prawdopodobnie został zaatakowany tasakiem kuchennym. Pod wskazany adres natychmiast został wysłany patrol. Gdy policjanci przybyli na miejsce zdarzenia natychmiast udzielili zranionemu 47-letniemu mieszkańcowi Przemyśla pomocy przedmedycznej. Pokrzywdzony nie znał danych osobowych sprawcy, lecz dokładnie go opisał. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sprawdzili monitoring i jeszcze tej samej nocy zatrzymali sprawcę dobrze znanego przemyskim policjantom z wcześniejszych interwencji.

Zobacz też: 17-letnia Kornelia wbiegła pod pociąg. Do tragedii doszło przez zdalną naukę? Szokujące ustalenia [GALERIA, WIDEO]

Kornelia popełniła samobójstwo przez zdalną naukę?

Pokrzywdzony mężczyzna został przewieziony do szpitala, natomiast 30-letni mieszkaniec Przemyśla trafił do policyjnego aresztu. Kontrola trzeźwości wykazała, że zatrzymany miał 1,3 promila alkoholu w organizmie.  Na podstawie wstępnie wykonanych czynności prokurator zakwalifikował zdarzenie jako usiłowanie zabójstwa. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za usiłowanie zabójstwa 30-latkowi grozi kara nie krótsza niż osiem lat pozbawienia wolności, nawet dożywocie.

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE