Alert IMGW. Uwaga na silny wiatr! Zagrożone całe Podkarpackie

2021-10-21 9:01
Alert IMGW. Uwaga na silny wiatr! Zagrożone całe Podkarpackie
Autor: Pixabay.com Alert IMGW. Uwaga na silny wiatr! Zagrożone całe Podkarpackie / zdjęcie ilustracyjne

Pogoda nie odpuszcza. Całe województwo podkarpackie objęte jest dziś (czwartek, 21 października) alertem IMGW pierwszego stopnia. To ostrzeżenie przed silnym wiatrem.

Całe województwo podkarpackie objęte jest w czwartek (21 października) ostrzeżeniem synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przed silnym wiatrem. To alert pierwszego stopnia w trzystopniowej skali. Może dziś  wiać nawet do 80 km/h.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i południa - informuje IMGW.

Jak podają synoptycy, alert oznacza "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności".

Zobacz też: Podkarpacie: strażacy interweniowali 50 razy! Silny wiatr dał popalić. Gdzie było najgorzej?

Prognoza pogody w Polsce. Silny wiatr

Pogoda w całym kraju nie będzie nas dziś rozpieszczać. Prognozowany jest deszcz, burze (a nawet burze z gradem), silny wiatr (do 140 km/h w Sudetach). Alerty IMGW przed silnym wiatrem obowiązują niemal w całej Polsce.

- Temperatura maksymalna od 15°C do 18 °C , na Podhalu około 12 °C - czytamy na stronie IMGW.

Więcej: Pogoda na dziś: 21 października. Wiatr nawet 140 km/h i jeszcze to! Synoptycy biją na alarm. Prognoza IMGW

Express Biedrzyckiej - Rafał Trzaskowski: To jest czas na bunt polskiego społeczeństwa
Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE