Podkarpacie: strażacy interweniowali 50 razy! Silny wiatr dał popalić. Gdzie było najgorzej?

2021-10-21 8:28
Podkarpacie: strażacy interweniowali 50 razy! Silny wiatr dał popalić. Gdzie było najgorzej?
Autor: Pixabay.com Podkarpacie: strażacy interweniowali 50 razy! Silny wiatr dał popalić. Gdzie było najgorzej? /zdjęcie ilustracyjne

Strażacy na Podkarpaciu mieli pełne ręce roboty ostatniej dobry. Interweniowali 50 razy: usuwali połamane konary oraz powalone drzewa. To skutek silnych podmuchów wiatru.

Silny wiatr dał się we znaki mieszkańcom Podkarpacia. Jak przekazuje dziś (czwartek, 21 października) bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, strażacy interweniowali 50 razy w ciągu ostatnich 24 godzin.

- Podkarpaccy strażacy wyjeżdżali do usuwania skutków silnych podmuchów wiatru w naszym regionie. Nasze interwencje polegały głównie na usuwaniu połamanych konarów i powalonych całych drzew na jezdnie, chodniki i posesje - mówi bryg. Marcin Betleja.

Najwięcej interwencji było w powiatach:

  • krośnieńskim
  • sanockim
  • ropczycko-sędziszowskim
  • rzeszowskim

Jak zaznacza rzecznik podkarpackich strażaków, na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt nie został ranny. Strażacy apelują jednak o zachowanie ostrożności.

- Apelujemy o ostrożność. Pamiętajmy o tym, aby pozamykać w domach drzwi i okna, a z balkonów i tarasów pousuwajmy przedmioty, które zdmuchnięte silnym podmuchem wiatru mogą zrobić komuś krzywdę. Unikajmy wchodzenia na zadrzewione tereny, nie wchodźmy do parków i lasów. Pamiętajmy o tym, aby nie parkować samochodów pod drzewami, ani pod reklamami wielkopowierzchniowymi - zaznacza bryg. Marcin Betleja.

Ćwiczenia samoobrony ratowników medycznych i policji.
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE