Alpaka Frillis przyszła do weterynarza z chorym okiem [WIDEO, GALERIA]

2022-12-14 10:47

Frillis to pogodna alpaka, która mieszka z innymi towarzyszkami w alpaczej zagrodzie. Jednak to urocze stworzenie poważnie zachorowało i do lecznicy przyszło z niesprawnym okiem. Przy okazji wykonano jej badania i korygowanie racic, aby wygodniej jej się spacerowało.

Frillis to nietypowy pacjent. W przemyskiej Fundacji Ada rzadziej spotykana niż np. sarna czy lis. Jednak weterynarze  nie odmówili jej pomocy:  

-Taki pacjent to jest na pewno wyzwanie w gabinecie weterynaryjnym, ale nie możemy uciekać. Wszystko się da, tylko trzeba trochę pozmieniać sobie w głowie i zaaranżować odpowiednią logistykę. Przyszła do nas dorosła alpaka, która ma problem z okiem. Musimy ją znieczulić, zbadać krew, założyć wenflon , sprawdzić zęby, pazury, racice. Frillis ma tak samo prawo do leczenia jak kot i pies - mówił weterynarz Radosław Fedaczyński. 

Alpaka trafiła do lecznicy z powodu chorego oka, ale weterynarze wykonali jej wszystkie potrzebne badania, oraz zajęli się korygowaniem racic. Użyli do tego specjalnych, wielkich nożyc. Teraz Frillis może spacerować nawet w śniegu.

Alpaka Frillis przyszła do weterynarza z chorym okiem
Sonda
Lubisz zwierzęta?